Padar: kokkulepe sünnib neljapäeval

02. veebruar 2009, 18:59

Rahandusminister Ivari Padar ütles pärast
valitsuse tänast erakorralist istungit, et jätkuvalt ei suutnud valitsus kaheksa
miljardi kroonises kärpes lõplikult kokku leppida. Siiski on kuni
seitsmemiljardilises kokkuhoiuplaanis enam-vähem üksmeelele jõutud.

Padar tunnistas, et eriti valus temaatika puudutab sotsiaalvaldkonda. Ta ei laskunud detailidesse, kuid ei välistanud politseinike, päästjate ja õpetajate palga langetamist.

"See kärbe läbib kogu ühiskonda. Kosmonaute meil ei ole!" lisas Padar. Siiski andis minister mõista, et kuni seitsme kärpemiljardi suhtes suutis valitsus kokku leppida.

Millal valitsus kärbete osas kokkuleppele saab?

"Tahaksin uskuda, et neljapäeval saame siiski kaheksa miljardi osas kokkuleppele. Mis puudutab riigivalitsemist ja ametnikke palka, kaitsekulutusi, teehoidu, keskkonnainvesteeringuid - need teemad oleme läbi arutanud," kinnitas rahandusminister.

Padar ei tahtnud poole sõnagagi mõista anda, kas pensionitõus jääb ära ning mis saab pere-ja lastetoetustest.

Valitsus laiali ei lähe?

"Kes sellest võidaks!" muigas Padar.

Rahandusministri arvates pakkus IRLi peasekretär Margus Tsahkna pisut üle, kui ütles, et riigieelarve miinuseks tiksub iga päev ligikaudu 100 miljonit krooni.

"Natuke üle pingutas, aga ta võib ka sinna suurusjärku tulla. Aga üle kolme miljardi miinust kuus küll ei tule! Tegemist on kunstilise liialdusega," nentis Padar.

Millal reservid otsa saavad?

"Reserve tuleb hoida, et reserve jätkuks raskeks ajaks. Kui me oma töö ilusti ära teeme, siis oleme end reservide ja kõige muuga ilusti turvanud pikemaks ajaks. Kui ei tee tööd ära? Siis midagi... Ütleme nii, et siis oleme ebaõnnestunud!"

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. February 2009, 19:14
Otsi:

Ava täpsem otsing