BÖRS: USA aktsiad kogunud jõudu roheluseks

Mait Jüriado 03. veebruar 2009, 19:02

USA aktsiaturud on paranenud
kinnisvarastatistika peale suutnud kosuda. Indeksid +0,5%.

Kuigi USA aktsiaturud müüsid end turu avanedes loetud minutitega miinusesse, on nüüd suudetud veidi paranenud kinnisvarastatistika peale kosuda ning kõik olulisemad indeksid on rohelisse tõusnud.

Dow Jonesi tööstuskeskmine oli viimati tõusus 0,5%, Standard Poor's 500 indeks tõusnud 0,5% ja Nasdaq oli viimati plussis 0,4%.

Detsembris näitas USA kinnisvaraturg veidi paranemise märke. Kodude müük kasvas kuuga 6,3%, mis oli parem kui turuosaliste ootus.

Samuti on suuremad USA autotootjad avaldamas detsembrikuu müüginumbrid. Fordi (F) ning General Motorsi (GM) müügimahtude kukkumise ootus on 40% võrreldes aastataguse ajaga. Fordi aktsiad olid viimati languses üle 3% ning General Motorsi aktsiad languses üle 6%.

Kemikaalidetootja Dow Chemical (DOW) on tõusnud 2,2% peale 1,55 miljardi dollari suuruse kvartalikahjumi teatamist.

Motorola (MOT) aktsiad on kolistanud allapoole 11%. Neljandas kvartalis sai mobiiltelefonide tootja kahjumit 3,58 miljardit dollarit. Kasumiprognoos tehti allapoole analüütikute ootusi. Samuti on õhus võimalik dividendikärbe.

UPSi (UPS) kvartalikasum tuli parem kui turuosalised ootasid, kuid müük tuli alla ootuste. Ettevõtte teatel on saadetiste maht kukkunud raske majandusolukorra tõttu. Aktsiad on tõusnud USAs 5%.

Merck Co (MRK) oli viimati tõusus 5,2%. Tööjõukulude kokkuhoid on ettevõte kasumlikkust parandanud. Schering-Plough Corp. (SGP) on tõusnud 2,7%. Ettevõtte kasum tõusis tänu kulude kokkuhoiule.

DryShips Inc. (DRYS), kes transpordib tooraineid, nende seas rauamaaki ning kivisütt, jõudis Piraeus Bank SAga kokkuleppele 220 miljoni dollari suuruse laenu üle. Ettevõtte aktsiad on rallinud 22,3%.

Maailma suurim digitaalkaamerate mälukaartide tootja SanDisk (SNDK) on kukkunud 22,7%. Pettumustvalmistavad kvartalitulemused näitasid ettevõtte kahjumit 1,9 miljardit dollarit.

Kaubamajade pidaja Macy's (M) koondab 7000 töötajat ning kärbib dividende 62%. Ettevõtte aktsiad olid viimati 0,6% miinuses.

BP (BP) aktsiad kukkusid Londonis peale 3,3 miljardi dollari suuruse neljanda kvartali kahjumi teatamist. USAs noteeritud aktsiad olid viimati 1,2% plussis.

USAs noteeritud Vodafone Groupi (VOD) aktsiad on lisanud plusse 6,2%. Ettevõte tõstis käibeprognoose Briti naela nõrkusest tingituna.

Kullaunts dollarites maksis viimati 892 dollarit ehk -1,5%.

Nafta maksis viimati USAs Nymexil 40,55 dollarit barrel ehk +1,1%.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. February 2009, 19:04
Otsi:

Ava täpsem otsing