Margus Reinsalu saab presidendilt teenetemärgi

04. veebruar 2009, 10:57

President Toomas Hendrik Ilves annab tänavu
teenetemärgi 97 inimesele, samas kui eelmisel aastal tunnustas
president 268 inimest. Teenetemärgi saajate seas on neli ettevõtjat, nende
hulgas ka Margus Reinsalu.

Ärimees Margus Reinsalu, Nopri talu peremees Tiit Niilo, ehitusfirma Aspi üks omanikke Ain Tromp ja Harju Elektri nõukogu esimees Endel Palla saavad tänavu teenetemärgi.

"Eesti Vabariigi 91. aastapäeva eel tänab ja tunnustab meie riik oma teenetemärkidega inimesi, kes on hoidnud, edendanud ja kindlustanud Eesti iseseisvust," kirjutas Ilves otsuse eessõnas. "Me täname ja tunnustame neid, kelle teod on aidanud Eestil saada targemaks, suuremaks, paremaks, edukamaks ja hoolivamaks."

Üle-eelmisel aastal jagas president 342 ordenit. Rekord kuulub aga Arnold Rüütlile, kes tunnustas 2006. aastal 834 inimest.

TÄNAVUSED AUTASUD JAGUNEVAD JÄRGMISELT:

Maarjamaa Risti I klass

José Manuel Dur?o Barroso - Euroopa Komisjoni president
Anders Fogh Rasmussen - Eesti Euroopa Liidu ja NATOga liitumise toetaja, Taani peaminister

Maarjamaa Risti II klass

Peter Van Loan - Eesti-Kanada suhete edendaja, Kanada valitsuse liige

Maarjamaa Risti III klass

Christopher John Pridham Beazley - Eesti Euroopa Liiduga liitumisele kaasaaitaja, Euroopa Parlamendi Balti-Euroopa intergrupi kauaaegne esimees, Suurbritannia
Claude Ch?ne - Eesti Euroopa Liidu suhete edendaja, Prantsusmaa
Pekka Ilmari Hallberg - Eesti-Soome õigusalase koostöö edendaja
Heidi Anneli Hautala - Eesti-Soome suhete edendaja, Soome parlamendi liige

Maarjamaa Risti IV klass

Richard Carl Barth - Eesti-Ameerika Ühendriikide suhete edendaja
Arvo Kalervo Hovi - Eesti ja Baltimaade ajaloo uurija, Soome
Zdravko Kissiov - Eesti kirjanduse tõlkija, Bulgaaria
Sergei Lõssenko - Eesti-Venemaa kultuurisuhete edendaja
Kazuto Matsumura - Eesti-Jaapani kultuurisuhete edendaja
James Robert Tusty - filmilooja, Eesti ajaloo tutvustaja, Ameerika Ühendriigid
Maureen Castle Tusty - filmilooja, Eesti ajaloo tutvustaja, Ameerika Ühendriigid
Robert Weaver - Eesti NATOga liitumisele kaasaaitaja, Suurbritannia

Maarjamaa Risti V klass

Markku Juhana Palokangas - Eesti-Soome suhete edendaja, Soome Sõjamuuseumi direktor

Riigivapi V klass

Vello-Johannes Arras - vabadusvõitleja
Priit Silla - vabadusvõitleja

Valgetähe I klass

Gerd Kanter - olümpiavõitja

Valgetähe II klass

Tõnu Endrekson - olümpiamedalivõitja

Valgetähe III klass

Jaak Järv - keemik, Tartu Ülikooli professor, akadeemik
Tõnu Kark - näitleja
Anna Levandi - iluuisutamistreener, kodanikuühiskonna edendaja
Väino Puura - geoloog, Tartu Ülikooli emeriit-professor
Katri Raik - hariduselu edendaja
Margus Reinsalu - ettevõtja

Valgetähe IV klass

Ülev Aaloe - tõlkija
Jüri Alperten - dirigent
Katrin Enno - kodanikuühiskonna edendaja
Allar Kaasik - muusikaelu edendaja
Mihkel Kaljurand - keemik, Tallinna Tehnikaülikooli professor
Erich Kõlar - dirigent
Toomas Laur - ehitusinseneride koolitaja, TTÜ sertifitseerimisasutuse direktor
Ülo Mander - maastikuökoloog, Tartu Ülikooli professor
Helmi Neetar - keeleteadlane
Ott Ojaveer - koolijuht
Endel Palla - ettevõtja
Valeri Peterson - energeetik
Raul Rebane - Gerd Kanteri meeskonna juht
Heller Sööl - kohaliku elu edendaja Hiiumaal
Sirja Tooming - kohtunik
Ain Tromp - ettevõtja
Viire Valdma - näitleja
Natalja Vester - prokurör

Valgetähe V klass

Ljudmilla Gluškovskaja - ajakirjanik, kultuurivahendaja
Aare Hindremäe - kohaliku elu edendaja Raplamaal, Krimmi eestlaste toetaja
Svetlana Jantšek - teatrielu edendaja, kultuurivahendaja
Reet Klaasmägi - õpetaja, kutsehariduse edendaja
Urmas Krüger - politseinike koolitaja
Marju Kukk - kauaaegne riigiametnik
Marina Kuvaitseva - vanausuliste kultuuri hoidja
Aare Kübarsepp - ametiühinguliikumise edendaja
Tiit Niilo - ettevõtja
Heli Raidla - õpetaja, kohaliku elu edendaja Põlvamaal
Enn Roosi - noorte kergejõustikutreener
Ervin Runnel - kohaliku elu edendaja Järvamaal
Anu Saabas - õpetaja, hariduselu edendaja
Evald Jüri Soomägi - eestluse hoidja Rootsis
Vally Tamm - eesti keele õpetaja Petseris
Tiiu Tomingas - kohaliku elu edendaja Läänemaal
Jüri Tõnisson - muinsuskaitsja, ajaloo talletaja
Henno Ustav - ajaloo talletaja
Aime Vettik - õiguskeele arendaja

Valgetähe medal

Hedi Reima - vanglaametnik

Eesti Punase Risti II klass

Ants Vaar - onkoloog, kirurg

Eesti Punase Risti III klass

Aadu Randpalu - humanitaarabi vahendaja
Inna Randpalu - humanitaarabi vahendaja

Eesti Punase Risti IV klass

Kaia Kaldvee - puuetega inimeste abistaja
Priit Laos - päästeametnik
Lea Möll - laste hoolekandja
Tiiu Peterson - laste hoolekandja

Eesti Punase Risti V klass

Pille Alaver - väärkoheldud laste eestseisja, politseiametnik
Reet Hiiemäe - hoolekande edendaja
Jüri Kalbach - vereandja
Jaanus Kodu - vereandja
Priit Maaker - vereandja
Jelena Sokolova - vereandja
Lea Viires - eakate eneseabi edendaja

Kotkaristi IV klass mõõkadega

Endel Kirs - vastupanuvõitleja
Heino Laansalu - vastupanuvõitleja
Lembit Põldre - vastupanuvõitleja

Kotkaristi IV klass

Raigo Haabu - politseiametnik

Kotkaristi V klass mõõkadega

Margus Kuul - kaitseväelane, kapten

Kotkaristi V klass

Jalmar Ernits - päästetööde korraldaja, piirivalvekapten
Karl Inno - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Heino-Raimund Ridbeck - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Indrek Saaremäel - kaitsepolitseiametnik
Rein-Eerik Savi - kaitsepolitseiametnik
Vjatšeslav Želnovakov - piirivalve lennusalga rajajaid, päästja
Artur Tegova - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja

Kotkaristi kuldrist mõõkadega

Erki Brackmann - kaitseväelane, vanemveebel
Egerd Erreline - kaitseväelane, kapral
Aleksander Issajev - kaitseväelane, reamees
Ott Jõesaar - kaitseväelane, reamees
Rasmus Penno - kaitseväelane, kapral
Andrei Vesterinen - kaitseväelane, reamees

Kotkaristi kuldrist

Johannes Kunnus - sõjaliste teenetega vabadusvõitleja

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. July 2009, 07:49
Otsi:

Ava täpsem otsing