Tänavu jagub presidendi tunnustust neljale ettevõtjale

Väinu Rozental 05. veebruar 2009, 00:00

"See on küll suur üllatus, kuulen sellest teie käest esimest korda," oli ASi Harju Elekter kauaaegse juhi Endel Palla esimene reaktsioon Äripäeva telefonikõnele, mis küsis kommentaari presidendilt saadava teenetemärgi kohta.

Palla saab Valgetähe IV klassi teenetemärgi Keila Tööstuspargi ja ASi Harju Elekter rajamise ning insenerihariduse toetamise eest.

Veidi end kogununa ütles Palla, et tal täitus eelmisel nädalal, 27. jaanuaril, ettevõttes nelikümmend aastat tööstaaži ja kogu selle aja on ta arendanud ja juhtinud elektriseadmete tootmist. "Mul on hea meel, et kõrge autasuga peetakse meeles ka tööstuse arendajat," ütles Palla. "Tööstus on see, mis Eesti majandust edasi viib."

Palla kinnitusel on Harju Elekter üle kümne aasta olnud Tallinna Tehnikaülikooli arengufondi toetaja.

Valgetähe III klassi teenetemärgi saaja, KC Grupp ASi juhatuse esimees ja Eesti majandust mitmetes välisriikides tutvustanud Margus Reinsalu ütles telefonitsi, et ta on äärmiselt üllatunud kõrge autasu saamise üle, kuid vabandas, et ei saa lennusõidu tõttu pikemalt rääkida.

"Usun, et tunnustus on tegevuse eest, mida ma valdan ja millega kõik see aeg tegelenud olen, ehk teede ehitamise eest," kommenteeris ASi Aspi kauaaegne juht Ain Tromp enda sattumist riigi kõrge autasu saajate sekka.

Eesti Vabariigi president annab ASi Aspi endisele nõukogu esimehele ja rakenduskõrghariduse toetajale Ain Trompile Valgetähe IV klassi teenetemärgi.

Oleks üks miljon krooni tagastamata abi sülle kukkunud, oleks see kõvem asi olnud, kommenteeris OÜ Nopri Talumeierei juhatuse liige Tiit Niilo teadet Valgetähe V klassi teenetemärgi saamisest. "Praegu on kõige suurem mure rahamure, investeeringud uude meiereisse võtavad viimase piisa," ütles Niilo. "Palkadega pole seni jänni jäänud, aga arvete ajatamisega tuleb iga päev tegeleda."

Niilo kinnitusel kuulis ta enda autasustamisest paar tundi tagasi ühelt tuttavalt. "Ei tunne mingit eufooriat," lausus Niilo. "Mul praegu kümneid tähtsamaid asju ajada." Niilo sõnul on ta kolm aastat tegelenud uue, kokku 13 miljonit krooni neelanud meierei ehitamisega. Talutoodete tegemiseks mõeldud meierei torudesse tahab ta paari nädala pärast esimese piima sisse lasta.

Enda tegemistest rääkides jäi Niilo äärmiselt tagasihoidlikuks. "No eks Nopri talu toodangut teatakse küll, aga enda kiitmisega püüan võimalikult vähe tegeleda," jäi Niilo napisõnaliseks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:56
Otsi:

Ava täpsem otsing