Kallo: alustada tuleb Eesti Panga töötajate vähendamisest

Piret Reiljan 06. veebruar 2009, 13:55

Eesti Panga uue nõukogu liikmekandidaadi
Kalev Kallo sõnul tuleb kindlasti vähendada keskpanga personalikulu. Seejuures
tuleb alustada töötajate arvu kärpimisest ja seejärel ilmselt ka palku
alandada.

„Olen Jaan Männikuga (Eesti Panga nõukogu esimees - toim) kohtunud ja oleme ühel meelel, et Eesti Panga personalikulusid tuleb vähendada,“ sõnas Kallo. Ta lisas, et ka riigikogus on olnud juttu, et kuna Eesti Panga roll pole rahanduses eriti suur ning valuuta on seotud, pole nii palju töötajaid vaja.

"Tuleb teha nii üht kui teist, vähendada töötajate arvu ja palkasid, alustada tuleb esimesest," teatas Kallo.

Äripäeva artikli kohta suurest hulgast keskpanga krediitkaartidest ja kulukatest välislähetustest (u 500 lähetust aastas) ütles Kallo, et ajakirjandusel on kerge ja populistlik soovitada lähetuste lõpetamist, kuid sellisel juhul mõne aasta pärast ei teaks välismaal enam keegi, et Eesti eksisteerib.

„Võime hoida Eesti Panga ja muu riigisektori lähetustelt kas või mõnisada miljonit kokku, aga kui aastate pärast kaotame miljardeid, sest Eestit enam ei teata, kes siis süüdi on?“ küsis Kallo vastu. Tema sõnul peavad keskpankurid lähetustes käima know-how saamiseks ja see on väga oluline.

Eesti Panga praeguse nõukogu volitused lõppevad 17. veebruaril ning uus nõukogu koguneb 3. märtsil.

Männiku ettepanekul võiks uude nõukokku kuuluda riigikogu liige Kalev Kallo, Tartu Ülikooli õigusteaduskonna professor Irene Kull, riigikogu liige Jürgen Ligi, Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna professor Enn Listra, ühiskonna- ja majandustegelased Tõnis Palts ja Liina Tõnisson ning Tartu Ülikooli majandusteaduskonna professor Urmas Varblane.

Eesti Panga Nõukogu praegune koosseis nimetati Riigikogu otsusega 17. veebruarist 2004.a. Eesti Panga Nõukogu V koosseisu liikmeteks said Raul Eamets, Andres Lipstok, Enn Listra, Mart Opmann, Tõnis Palts, Jüri Sepp ja Liina Tõnisson.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. February 2009, 20:47
Otsi:

Ava täpsem otsing