UBS tõmbas analüütikud haneks

10. veebruar 2009, 10:37

Šveitsi suurim pank UBS sai neljandas
kvartalis 8,1 miljardi Šveitsi frangi suuruse kahjumi, kirjutab Bloomberg.

Kahjumi peamised süüdlased kehva majandusolukorra kõrval on kahjud kauplemisest ja laenudest. Kahjumi suurus tuli ebameeldivana kindlasti ka analüütikutele, kelle mõnevõrra optimistlikumad prognoosid kuulutasid 7,5 miljardi frangist kahjumit.

Aastaseks tulemuseks teatas pank rekordilise kahjumi 19,7 miljardi franki ulatuses.

UBS juht Marcel Rohner kordas täna, et pank jõuab kasumisse veel sellel aastal pärast abipaketi saamist valitsuselt mürgiseks muutunud varade kõrvaleheitmiseks. Lisaks on plaanis tõmmata koomale kulusid ning algatuseks lööb koondamislaine investeerimispanganduse üksust.

Töökohtade vähendamisega alustati juba neljandas kvartalis, mil lahkuma pidi 1782 töötajat ning ka enamik neist kuulusid investeerimispanganduse ühisnimetaja alla. Ilmselt tuleb kurb teade selle aasta sees vastu võtta üle 2000 inimesel.

UBS turuväärtus langes aastaga 65 protsenti 37,8 miljardi frangini. Bloombergi 64 ettevõtet peegeldav pangandusindeks kukkus sama perioodiga 63 protsenti.

Pank kirjutas börsiteates, et plaanib tugevdada oma finantspositsioone vähendades riskantseid positsioone, riskantseid varasid, koguvarasid ja tegevuskulusid.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. February 2009, 12:34
Otsi:

Ava täpsem otsing