Bentley vargus haiseb pettuse järele

11. veebruar 2009, 12:10

Politsei esitas mullu novembris
Tallinnas Kakumäel kaotsi läinud hinnalise Bentley Continental Flying Spur
omanikule kuriteokahtluse valeütluste andmise eest, sest too mõtles kalli auto
varguse ilmselt välja. Maanteemürsk on paraku siiani kadunud.

Põhja ringkonnaprokuröri Kati Maitse sõnul sai mullu 10. novembril kuriteost teatanud ja politseis esialgu kannatanuna üle kuulatud 35aastane vene mees valeütluste andmises kahtlustuse, ja seda juba kaks päeva pärast "vargusest" teatamist.

"Kahtlustatav ei ole end süüdi tunnistanud," lisab Maitse.

Ringkonnaprokuröri väitel juhib kohalikust vene kogukonnast pärit ettevõtja firmat, mille tegevusala jätab Maitse siiski esialgu enda teada.

"Kahtlustatava näol on tegemist Eesti kodanikuga. Ta on varem politseiga kokku puutunud liiklusalaste rikkumiste tõttu," täpsustab jurist.

Eesti Ekspress kirjutas, et väidetavasti oli auto varem sodiks sõidetud, seltskond autos maani täis ja armatuur "ninapuudrist" valge. Auto peidetud ära ja paari päeva pärast see äkitselt "varastati".

Ringkonnaprokurör Maitse spekulatsioone ei kommenteeri.

"Nn sahinate sisuks olev informatsioon on politseile ja prokuratuurile teada," jääb ta uurimise huvides napisõnaliseks.

Samas pole siiani teada auto saatus, sest politseinikud ei ole masinat seni leidnud.

Hall Bentley Continental Flying Spur jäi kadunuks Kakumäel Vabaõhumuuseumi teel 10. novembri kesköö ja varahommikul kella 4.15 vahel. 2006. aastal toodetud ja umbes 2,6 miljonit krooni krooni maksev sõiduauto langes ilmselt professionaalsete autovaraste saagiks.

Bentleyd on võimalik omaniku teadmata varastada vaid eriseadmeid kasutades ja alles pärast seda, kui auto võtmetesse talletatud info on eelnevalt kopeeritud.

Bentley Continental Flying Spur on kuueliitrise 12-silindrilise mootoriga, mille võimsus on 412 kilovatti. Tehase andmetel on auto tippkiirus kuni 314 km/h.

Autoregistri andmetel on Eestis registreeritud 13 Bentley Continental Flying Spuri, neist üks on eelmise aasta mudel. Erinevaid Bentleyd on Eestis kokku 35.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. March 2009, 13:59
Otsi:

Ava täpsem otsing