Maksumaksjate liit valis vaenlaseks finantsinspektsiooni

12. veebruar 2009, 13:35

Eesti Maksumaksjate Liit
kuulutas eelmise aasta maksumaksja sõbraks tarbijakaitseameti ja vaenlaseks
finantsinspektsiooni. Finantsinspektsioon tulemust tõsiseltvõetavaks ei pea.

Maksumaksja vaenlase tiitli saanud finantsinspektsioon elas pankade laenuralli turjal head elu ja kaitseb rohkem panku, kui nende kliente, seisab maksumaksjate liidu (EML) teates.

EML on arvamusel, et kuna finantsinspektsiooni rahastatakse turuosaliste maksetest – mille maksavad kinni kliendid –, oli see asutus vähemalt kaudselt huvitatud sellest, et pankade kasumid oleksid võimalikult suured. Seda suhtumist näitas ilmekalt ka inspektsiooni seisukoht tarbijakaitseameti ja pankade vahelises vaidluses eluasemelaenude kursivahede üle, teatas liit.

"Hetkel on käimas kohtuvaidlus nelja Eestis tegutseva panga ja tarbijakaitseameti vahel euros väljastatud laenu tagasimaksete konverteerimise küsimuses. Oleme kohtuvaidlusesse kaasatud menetlusosalisena. Eesti Maksumaksjate Liidu juhatuse esimees Lasse Lehis on nõustanud euro-krooni konverteerimise küsimuses tarbijakaitseametit ning tema nagu ka tarbijakaitseameti arvamus erineb selles asjas finantsinspektsiooni arvamusest. Sellest tulenevalt ei ole Maksumaksjate Liidu nn konkursi tulemus tõsiseltvõetav," edastas finantsinspektsioon omapoolse vastulause tiitlite välja jagamise kohta. Finantsinspektsioon on seisukohal, et taolised vaidlused lahendatakse kohtus ja isiklikel hoiakutel ei tohiks olla määravat mõju laiemate üldistuste tegemisel.

EML on seisukohal, et finantsinspektsioon peaks senisest rohkem pöörama tähelepanu tarbijakaitsele panganduse, kindlustuse, liisingu ja väärtpaberite valdkonnas.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. February 2009, 16:24
Otsi:

Ava täpsem otsing