Pühapäev 22. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Siff: olukord on nagu hulludel päevadel

13. veebruar 2009, 20:31

Suurettevõtja Endel Sifi sõnul viitab
kiirenev langus tsükli põhja lähenemisele, mis omakorda annab põhjust mõõdukaks
optimismiks.

„Ma ei arva, et see päris põhi on. Aga kui vertikaalselt tuled, jõuad põhja varem,“ kommenteeris Siff 9,4% majanduse langust.

Siff väga pessimistlikult olukorda majanduses ei näe, sest halvad ajad tekitavad ka võimalusi.

„Olukord on nagu hulludel päevadel mitmes valdkonnas. Tuleb küsida endalt, kas saad seda lubada ja kas see on väärt seda. See annab võimaluse mõelda kriisijärgseks ajaks,“ kirjeldas Siff olusid. Näiteks tekitavad langevad ehitushinnad soodsa investeerimisvõimaluse, kui selleks ressurssi on.

Ettevõtja sõnul on Eestile kõige suurem oht, kui Skandinaavia pangad siit raha välja viivad. See löök oleks Eestile suurem kui pronksiööga tekitatud tagajärjed, lisas ta.

Siff ütles, et ka tema ettevõttes on inimesi koondatud, kuid samas investeerimisplaane pole seisma pandud, pigem vastupidi, kaalutakse neid isegi varem teostada. Vaja on leida vaid investeerimisobjekt, sest hinnad on soodsad, märkis Siff.

Sifi sõnul ei tee riik piisavalt, et kulusid kontrolli alla saada. „Probleem valitsuse võimekuses ja otsustusvõimes on tõsine. Meil ei vedanud kriisifaasis valitsusega. Probleem on kas peaministris, kes ei suuda (valitsust - toim) tööle rakendada või ministrite poliitilises valikus. Meil on rakendunud leninlik demokraatia, kus iga inimene võib hakata ministriks. Praegusel hetkel võib demokraatia selline tõlgendamine meid päris valusalt karistada,“ avaldas ettevõtja rahulolematust.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. February 2009, 20:31
Otsi:

Ava täpsem otsing