Strandberg hääletab kärpekava vastu

14. veebruar 2009, 10:11

Riigikogulane Marek Strandberg ütleb enda
ajaveebis, et eeloleval nädalal paneb valitsus riigikogu valiku ette: kas meie
ja meie eelarve või mitte midagi.

Strandberg on nördinud, et valitsus ei suvatsenud juba varem ohumärke märkama.

"Tõusumärke ei ole analüüsitud muude märkidega ja tõusu on peetud edu jätkuvuse kinnituseks. Nüüd peetakse kärpeid majanduskriisi lahenduseks ja ei märgata, et vaid kärped ei saa ühelgi moel majandust kriisist välja juhtida. Ka tegusid on vaja aga neid ei taheta, ei suudeta või ei osata teha. Tegemata tegude register on pikk... Paraaku pole hetkel ka mingit lootustki, et eelarvekärpeid teinud valitsus oleks suuteline tegudeks, mis raskeid olusid leevendaksid ja väljapääsu toodaksid. Mõistmise ja tegude inerts on selleks liiga suur," kritiseerib riigikogulane.

Eelarvekärped on rahvasaadiku hinnangul sündinud erakondliku rivaliteedi, viha, võimukiskluse ja kes teab veel millistes oludes.

"Ei mingit erilist loomisrõõmu ega innovaatilisust. Miks selline seadusse valatud äng peaks üldse mingit usaldust tekitama. Ei tekitagi sest kahjuks on tegemist pooliku ja tulevikuta lahendusega. Nii väärivadki kõnealused kärped punast tuld ja ennekõike selle tõttu, et valitsus neid kärpeid oma usaldusega siduda soovib," pahandab riigikogulane.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. February 2009, 10:11
Otsi:

Ava täpsem otsing