Laupäev 3. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kauplemine toob soodsama rendihinna

ÄP 16. veebruar 2009, 00:00

Büroopindade ülepakkumise tõttu on üürnikud ootused kõrgele kruvinud ja küsitakse alghinnast vähemalt paarikümneprotsendilist allahindlust.

Pindi Kinnisvara äripindade maakleri Ingrid Mitti sõnul kliendid tavaliselt saavad oma tahtmise. Uute, A-kvaliteediga pindade omanikud ongi pidanud hindades juba arvestatava tagasikäigu tegema - eelmise aasta teises pooles oli äärelinna büroomajade keskmine hinnatase veel 160-170 krooni ruutmeetri kohta, praeguseks on omanikud valmis uuele kliendile hinda mitmekümne krooni võrra langetama.

Vanemate äärelinna büroohoonete hinnatase on juba langenud 75-100 kroonile ruutmeetri kohta, kuna uued üürilised lihtsalt ei ole nõus kõrgemat pakkumist vastu võtma.

Pinges on ka üürnikud, kes sõlmisid üürilepingu aasta-kaks tagasi hindade kõrgajal. Üleüldine üürihinna langus sunnib ka neid üürilepinguid üle vaatama ning hinnalangusest keeldumise korral on omaniku postkastis teade lepingu ennetähtaegse lõpetamise kohta.

Et firmad hoiavad praegu püsikuludel hoolega silma peal, on ilmselt suurem lepingute ülevaatamise laine alles ees, mis võib praeguse hinnakujunduse veelgi rohkem omanike kahjuks pöörata.

Äripindade üüriturul võib LVM Kinnisvara atesteeritud maakleri Ingmar Saksingu sõnul täna poole kuludest moodustada tasu interneti püsiühenduse eest, optimaalne kõrvalkulude tase on vahemikus 20-25 krooni üüritava ruutmeetri kohta kuus.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:57
Otsi:

Ava täpsem otsing