Evli Grupi käive kahanes pea kolmandiku

16. veebruar 2009, 15:03

Evli Grupi eelmise aasta käive oli lähemale
880 miljonit krooni, mis on ligi 30% vähem kui 2007. aastal.

Grupi eelmise aasta maksu- ja jaotamiseelne kahjum oli 4,7 miljonit krooni.

Kõige stabiilsemad olid tulud varahalduse valdkonnas. Evli hallatavate varade väärtus vähenes 8,2% 4,3 miljardilt eurolt (67 miljardilt kroonilt) 4 miljardi euroni (ligi 63 miljardi kroonini). Turuolukorda arvestades on see tulemus väga hea, hindab ettevõte ise tulemust.

Evli grupi netotulu vähenemist mõjutasid kõige enam teenustasude vähenemine kapitaliturgude ja ettevõtte rahanduse valdkondades. 2008. aastal nõustas Evli ettevõtte rahanduse meeskond enam kui 15 tehingut (28 tehingut aastal 2007) kogumahuga 2,7 miljardit eurot (42 miljardit krooni).

Vastuseks turuolukorra halvenemisele ning tulude langusele restruktureerimis Evli grupp eelmise aasta 3. ja 4. kvartalis kulusid, mille tulemusel on grupi püsikulud 2009. aastal vähemalt 20% võrra väiksemad. Grupi kapitaliadekvaatsus on jätkuvalt kõrge – püsides 14,1% juures.

Möödunud aasta lõpu seisuga andis Evli tööd 295 inimesele, kellest 31 töötab Eesti ja Leedu kontorites.

Evli grupi Eesti tegevjuhi Tiiu Pedaja sõnul olid eelmise aasta olulisemateks sündmusteks Evli Balti operatsioonide restruktureerimine, mille käigus lõpetas tegevuse Läti kontor ja Leedu ettevõte muudeti filiaaliks. Tegevust Lätis siiski ei peatatud – kliente teenindatakse nüüd Leedu ja Eesti kontorite kaudu. Samuti puudutas kasumlikkuse tõstmise programm oluliselt Balti operatsioone – vähenes töötajate arv ja ümber vaadati mitmete ärivaldkondade tegevusplaanid käesolevaks aastaks. Nii varahalduse kui ka ettevõtte rahanduse valdkondades on plaanis oma klientidele pakkuda uusi teenuseid ja tooteid, mis vastavad muutunud olukorrale nii rahvusvahelistel finantsturgudel kui ka kohalikus majanduses.

Hoolimata jätkuvatest rasketest turuoludest ja ebakindlusest, loodab Evli lõpetada 2009. aasta kasumis ja tugevdada samas ka oma turupositsiooni. Eeldused selleks loob 2008. aastal alustatud kasumlikkuse tõstmise programm, mis jätkub ka käesoleval aastal.

Evli Bank Plc on sõltumatu investeerimispank. Evli peamine turg on Läänemere piirkond. Evli tegutseb Soomes, Rootsis, Eestis, Leedus ja Venemaal. Evli Grupi omakapital on 60,4 miljonit eurot.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. February 2009, 15:07
Otsi:

Ava täpsem otsing