Laupäev 3. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kohus Haidary 140 miljoni nõuet läbi ei vaadanud

16. veebruar 2009, 14:23

Harju maakohus arutas täna afgaanist endise
piimatöösturi Yaqub Haidary hagi Lacto kunagise tegevjuhi Randar Tamme, ASi
Grand Marketing ja ASi Leonarda Invest vastu 140 miljoni krooni
väljamõistmiseks. Et Haidaryt ega tema esindajat istungile kohale ei ilmunud,
jättis kohus tsiviilasja läbi vaatamata.

Leonardo Investi esindaja vandeadvokaat Raivo Lausi sõnul on asi menetluses juba aastaid. Vahepeal see peatati, kuna Haidary vaidlustas piimatööstuse aktsiate ülemineku Leonarda Investile, pidades seda ebaseaduslikuks võõrandamiseks.

Grand Marketing oli 2003. aasta jaanuaris pankrotistunud ASi Rapla Dairy üks suurimaid võlausaldajaid. Leonardo Invest oli Lacto aktsionär.

Andrei Žukovile kuuluv Leonarda Invest on ka Tallinna Äripanga suurim aktsionär

Haidary alustas Eestis äri 1990. aastate keskel. Talle kuuluv Lacto võttis rendile pankrotiohus Rapla piimakombinaadi, mille territooriumile rajati Eesti moodsaim piimapulbritööstus. Moodne tööstus läks maksma ligi 200 miljonit krooni. Ehituseks ja sisseseadeks laenas raha Hansapank.

Haidary ärid kiskusid kiiva pärast seda, kui selgus, et Lacto müüs Eesti toodangu pähe imporditud ja kohapeal ümber pakendatud kaupa. Et kahjunõuetest ning pankrotist pääseda, kantisid Haidary Lacto vara ASi Rapla Dairy, mis pankrotistus kaks nädalat enne Lactot.

2007. a sügisel kuulutas kohus Haidary tagaotsitavaks, tema vastu on algatatud kriminaalasi ning väidetavalt varjab mees ennast Afganistanis.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. February 2009, 16:58
Otsi:

Ava täpsem otsing