Bauhofi omanikud investeerisid ettevõttesse 127 miljonit krooni

18. veebruar 2009, 12:56

Ehitusmaterjalide ja aiakaupade
müügiketi Bauhof (Ehitus Service OÜ) omanikud otsustasid 2008. aasta detsembris
suurendada ettevõtte osakapitali.

Selleks investeeriti suunatud emissiooni käigus ettevõttesse täiendavalt 127 miljonit krooni, teatas ettevõte. Lisakapital on mõeldud eelkõige Bauhofi turuosa kasvatamiseks ning edasise laienemise toetamiseks Eestis ja Leedus.

Bauhofi müügidirektor Janek Kalbin ütles Äripäevale, et lisatud raha kasutatakse Võru kaupluse ja kahe Leedu kaupluse avamiseks. Võru kauplus on hetkel sisustusjärgus.

Kas Bauhof teenis mullu kasumit või jäi 1,027 mld kroonise käibe juures kahjumisse, ei soostunud Kalbin avaldama. "Tulemused pole veel auditeeritud ja tahaksime olla võimalikult täpsed," põhjendas ta.

Vastuseks küsimusele, kas Bauhof võis investeerida vajadusest tõsta osakapitali, kuna see langes alla seaduses sätestatud piiri, ütles Kalbin: "Täpsustasin ja kõik on korras. Meie omakapital on oluliselt suurem kui osakapital."

Kalbini sõnul oli Bauhof oma sektoris üks väheseid, kui mitte ainus, kes suutis 2008. aastal käivet 2007. aastaga võrreldes kasvatada. „Arvestades samal ajal sektoris valdavalt toimunud olulisi käibelangusi, tähendab see ühtlasi ka Bauhofi turuosa märgatavat kasvu. Käesoleval aastal on plaanis ettevõtte turupositsiooni veelgi tugevdada,” ütles Kalbin.

Bauhof on kümnes Eesti ja neljas Leedu linnas tegutsev rahvusvaheline ehitus-, viimistlus- ja aiakaupu pakkuv kauplusekett. Bauhofi kauplused asuvad Tallinnas, Tartus, Pärnus, Rakveres, Viljandis, Jõhvis, Kuressaares, Põlvas, Haapsalus ja Valgas. Sel kevadel avatakse kauplus ka Võrus.

Bauhofi kaubamärgi all tegutseva Ehitus Service OÜ käive oli 2008. aastal 1,027 miljardit krooni. Ettevõte annab tööd ligi 500 inimesele.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. February 2009, 10:20
Otsi:

Ava täpsem otsing