Sotsid: IRL ja Reform käituvad moraalitult

18. veebruar 2009, 14:16

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna saadikurühm
avaldab pahameelt selle üle, et Reformierakond ja IRL keeldusid tänasel
valitsuse istungil ülejäänud elualadega solidaarselt kärpimast erakondade
rahastamist.

“Selline käitumine on moraalitu ja solvab avalikku õiglustunnet,” teatas riigikogu liige sotsiaaldemokraat Hannes Rumm pressiteate vahendusel. “Seepärast peab sotsiaaldemokraatlik fraktsioon õigeks kanda tänavusest erakonnale riigieelarvest laekuvast toetusest 615 000 krooni ehk 8,3% riigieelarvesse tagasi.”

Reformierakond ja IRL ei soovinud erakondade rahastamist vähendada, viidates mõne aasta tagusele kõigi parlamendierakondade vahelisele kokkuleppele kulutada erakondade finantseerimiseks 90 miljonit krooni aastas. Sotsiaaldemokraatide hinnangul on majanduslanguse tõttu vajalik solidaarselt vähendada ka erakondade rahastamist.

Loobudes 8,3% suurusest riigieelarvelisest toetusest näitavad sotsiaaldemokraadid oma solidaarsust kõigi nende eluvaldkondadega, millele tehtavaid kulutusi 8 miljardi krooni suuruse eelarve kärpega vähendatakse.

Valitsusliidus oli 8 miljardi suuruse kärpe puhul viimase tüliküsimusena üleval sotsiaaldemokraatide ettepanek vähendada erakondade rahastamist 7,5 miljoni krooni ehk 8,3% võrra.

Sotsiaaldemokraatlik fraktsioon ei pea piisavaks valitsuse tänast otsust rakendada alates 2010. aastast erakondadele tehtavatele annetustele tulumaksu. ”Erakondadele tehtud annetustele tulumaksu kehtestamine on asendustegevus, mis ei asenda erakondade kulude kärpimist,” ütles Hannes Rumm.

Lõpliku otsuse riigieelarvelise toetuse tagasimaksmise kohta teeb Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. February 2009, 14:16
Otsi:

Ava täpsem otsing