Kruuda: ma ei kaotanud meediaäriga

19. veebruar 2009, 08:16

Kuigi suuraärimees Oliver Kruuda lõpetab
meediaäri ära, ütles ta, et ei tunne ta ennast kaotajana ning on rahul sellega,
mida selle aja jooksul meediaturul korda saata suutis.

„Ei saaks öelda, et me meediaäriga kaotasime,“ ütles Kruuda ETV saates „Terevisioon“ ja põhjendas oma seisukohta näitega, et kui Tallinna börs on 70% kukkunud, ei tähenda ju see, et nende ettevõtete väärtus on sama numbri võrra kukkunud.

„Ma ei ole väga ka kellegi käest kuulnud, et see oli mõttetus, mis kinni läks. Me oleme rahul sellega, mida tegime. Me tahtsime anda edasi õiglast informatsiooni ja ei spekuleerinud pealkirjadega,“ märkis Kruuda.

Saatejuhi küsimusele, kas Kruuda kriitika meedia suhtes on nüüd raugenud, vastas Kruuda: „Oleme ausad, kui ka konkurendid ei taha seda välja öelda, siis väikese lisaväärtuse me ikka lõime.“

Kruuda tunnistas, et meediaäri lõpetab ta ise praeguseks siiski ära, kuid veel pole otsustatud, mis saab kalev.ee portaalist. „Tartu rakukesed, mis eelmise aasta lõpus soetatud said, loodame, et inimesed saavad seal ise hakkama ja korraldavad asjad ise ära,“ lisas Kruuda.

Ta kinnitas ka, et telekanali Kalev Sport uus omanik on tõesti Toomas Lepp, täpsem info antakse aga kella 10ks börsiteates, nagu reeglid ette näevad. „Kui keegi avaldab info omal algatusel, siis teeme selleks paranduse või kinnituse. Paraku on info hakanud varem liikuma, kui asi teoks saab,“ nentis Kruuda.
Samuti on kokku kutsutud aktsionäride üldkoosolek, et anda AS Kalevi nimi tagasi kommivabrikule, kellele see ajalooliselt kuulunud on.
„Kalevi nime ümber on paju meediakära ja me tahame, et see ei häiriks kommivabriku tööd,“ märkis Kruuda.

Tulevikuplaanides rääkides ütles ta, et kuigi majanduse seis on selline, et keegi ei oska öelda, mis siinsetest asjadest saab, on ennatlik öelda, et ta müüb kõik maha ja istub kodus.

„Tänu buumile on meil portfellis päris kopsakas kinnisvara ja võib-olla arendame toiduainetööstust edasi veel oma 5-6 aastat. Kommi ja piima ostetakse ju iga päev,“ ütles ärimees.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. February 2009, 10:34
Otsi:

Ava täpsem otsing