Eksportöörid: juhist algavad uuendused

Kaisa Tahlfeld 20. veebruar 2009, 00:00

Ekspordi Akadeemia innovatsiooniseminari esinejateks olid Igor Rõtov (Äripäev AS), Teet Jagomägi (Regio AS), Ilmar Pralla (EAS), Priit Mikelsaar (BEN Energy OÜ) ja Rene Tõnnisson (Baltic Innovation Agency).

Igor Rõtov rõhutas, et juhtimise ümberkorraldamise teel on võimalik saavutada oluliselt rohkem häid ideid. Kui varem kaaluti uusi ettevõtmisi vaid 4-5 juhtkonna liikme osavõtul, siis juba mõnda aega on teretulnud ka keskastme juhtide ideed ettevõtte arendamiseks. See annab võimaluse uute ideede paljususeks ja võimaldab nende vahel ka enam valida.

Teet Jagomägi sõnul tuleb alustada organisatsioonist. Kui organisatsioon on tugev ja perspektiivikas, on see võimeline hakkama saama mistahes toote või teenuse müügiga. Ettevõttel on konkurentsieelis siis, kui ta suudab ellu viia midagi sellist, mida on raske teha. Kergeid asju võib ju igaüks ellu viia.

Ilmar Pralla tõi välja, et EAS toetusi on võimalik integreerida nii koolituseks kui ka investeeringuteks. Priit Mikelsaar soovitas olla valiv inimeste värbamisel oma ettevõttesse. Konkurentsieelise annavad tihti võtmeisikud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:57
    Otsi:

    Ava täpsem otsing