Laar: järgmine koht kirgede vallandumiseks on tänav

Kärt Blumberg 22. veebruar 2009, 13:31

Kui poliitika väljub parlamentaarsetest
raamidest, on järgmine koht kirgede vallandamiseks tänav, hoiatab Isamaa ja Res
Publica Liidu esimees Mart Laar.

"Kui 1988.aastal “Laulva revolutsiooni” ajal laulis kogu Eesti “Peatage Lasnamäe”, siis vaevalt, et suudeti ette kujutada, et vaid veidi rohkem kui 20 aastat hiljem tekib kellegi peas kava Suur-Maardu moodustamiseks, et endale selles kogus igaveseks ajaks igavesti võimu kindlustada. Sest pole ju Tallinna “haldusreformi” taga mitte soov kohalikku haldust tõsiselt uuendada ning tõhustada, vaid lihtsad poliitilised kaalutlused,"kirjutab Laar oma blogis.

Tema sõnul ei kao need linnaosade valitsused peale ametlikku ärakaotamist ju kuhugi - Keskerakonnal on oma inimestele ikka tööd vaja anda ning uue nime all läheb kõik endist mööda edasi.

"Mis aga kaovad senisel kujul, on halduskogud, mille koosseisu hakkab määrama sama seltskond, kes volikogus enamuses. Mingit iseseisvusest, sidemest rahvaga või kontrollist ei saa siis enam juttugi olla," kritiseeris Laar.

Kogu selle suure madina taga on tema sõnul soov liita omavahel Tallinn ja Maardu, suurendades sellega Keskerakonna võimalust järgmistel kohalikel valimistel tekkinud Suur-Maardus absoluutne enamus saavutada.

"Selline poliitiline mäng pealinnas absoluutse võimu saavutamise nimel osutab selgelt ohtudele, mida “vabatahtlik” haldusreform endaga kaasa võib tuua. Eesti ei vaja mitte “Suur-Maardut” vaid ühtset ja tsentraalset, kogu riiki haaravat haldusreformi," kirjutab Laar.

Laar kardab, et kogu see tavainimesele kaugeks jäänud tants kaugendab inimesi veelgi poliitikast, mis on aga süveneva majandusliku kriisi tingimustes on see ohtlik.

"Kui poliitika väljub parlamentaarsetest raamidest, on järgmine koht kirgede vallandamiseks tänav. Mida see Eestile kaasa võib tuua, pole vist vaja pikemalt seletada," kirjutab erakoona juht. "Nii et võtkem hoogu maha ning üritagem natukene lahkemad ja sõbralikumad olla. Meile ei pea meeldima, mida üks või teine poliitiline jõud kavatseb ning igaühel on meist õigus selle kohta arvamust avaldada, kuid tõelise vihkamisega üksteisele otsa jõllitada pole ka mõtet. See ei aita Eestit kohe kuidagi edasi", lisab ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. March 2009, 16:33
Otsi:

Ava täpsem otsing