Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Altvee: kõik sõltub Läti uue valitsuse tegudest

23. veebruar 2009, 12:34

Läti lati püsimajäämine või mittejäämine
sõltub eelkõige valitsuse edasisest tegevusest, kuid välisvaatlejate silmis
ollakse madalamalt hinnatud kui varem, ütles Äripäevale ekstipp-pankur Mart
Altvee.

„Keeruline on hakata spekuleerima, väga palju sõltub sellest, mida uus valitsus tegema hakkab,“ vastas Altvee tänasele päevaküsimusele, kas Läti latt jääb püsima.

„Selge on see, et lihtsamaks see olukorda ei tee ja tõenäoliselt IMFi ja väljastpoolt vaatlejate usk on väiksem kui enne. Aga mingisuguseid tõenäosusi ma ei tahaks hakata pakkuma,“ arutles ekspankur.

Tema sõnul teravdab poliitiline olukord tähelepanu Läti suhtes, kuid tõeliselt ohtlikuks latile võib minna, siis kui ei suudeta valitsust kiiresti kokku panna. „Mis puudutab devalveerimise poolt, siis peame kõik tõsiselt pöialt hoidma, et seda ei tuleks - see on nii Eesti kui Leedu jaoks oluline,“ lisas Altvee.

Kas võib hoopis tulla ette, et minnakse kiirelt üle eurole? „Mina seda lähemas perspektiivis tõenäoliseks ei pea,“ vastas ekspankur.

Eesti Energia tütarfirma juht Lätis ja Eesti Kaubanduskoja juht Aivar Tihane ütles, et Läti peaministri tagasiastumisel ja uue valitsuse kokkupanemisega toimuvatel sündmustel pole otsest seost Läti lati kursi poliitikaga.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. February 2009, 16:58
Otsi:

Ava täpsem otsing