Norby Telecomi päästeplaan sai rohelise tule

23. veebruar 2009, 10:27

Telekommunikatsiooniettevõte Norby Telecom
läbis eelmisel nädalal edukalt päästeplaani esimese etapi, millega plaanitakse
tuua ettevõte teiseks kvartaliks positiivsesse rahavoogu ning restruktureerida
võetud kohustused finantsasutuste ees.

Norby Telecom AS sattus keerulise makromajandusliku olukorra tõttu finantskohustuste refinantseerimisel raskustesse ning ettevõtte jätkusuutlikkuse tagamise nimel esitati Harju maakohtule 27. jaanuaril saneerimistaotlus. Kohus rahuldas saneerimistaotluse 20. veebruaril, andes ettevõttele aega leida vahendid kohustuste tasumiseks ning võimaluse jätkata kvaliteetse andme-ja telefoniside pakkumist oma lojaalsetele klientidele.

Norby Telecom AS-i juhatuse liikme Vadim Šabarovi sõnul on suuremate võlausaldajatega saneerimisplaan läbi arutatud ning neilt on saadud põhimõtteline heakskiit. „Oleme rakendanud ettevõttes tõsiseid kokkuhoiumeetmeid, mis on andnud juba positiivseid tulemusi ning liigume kindlalt eesmärgi suunas viia Norby käesoleva aasta II kvartali alguseks jooksvalt kasumisse,“ ütles Šabarov. Ettevõtte juhtkond on pidanud aktiivselt läbirääkimisi jooksvate võlgnevuste tasumiseks ja enamikega (sh maksu- ja tolliametiga) on tänaseks sõlmitud realistlikud ja täidetavad maksegraafikud.“

Šabarov lisas, et Norby Telecomi kliendid võivad end täiesti kindlalt tunda, sest teenuse kvaliteedis ettevõte järeleandmisi ei tee. „Vähendame kulusid ja suurendame efektiivsust, et suudaksime jätkata teenuste pakkumist olemasolevatele ja uutele klientidele endiselt heal tasemel,“ lisas Šabarov.

Norby Telecom AS-i saneerimiskava vastuvõtmise tähtaeg on 06. aprill 2009 ning saneerimiskava tuleb esitada kohtule hiljemalt 17. aprillil 2009. aastal.

Norby Telecom on Eesti kapitalil põhinev telekommunikatsiooniettevõte, mis pakub äriklientidele kvaliteetseid ja uuenduslikke andme- ja kõnesideteenuseid. Viimaste aastate jooksul on Norby Telecom ehitanud sõltumatu üleriigilise andmesidevõrgu, mida tuntakse Metroo kaubamärgi all; arendanud välja keskse klienditeenindussüsteemi ning pakub teenust mitmele tuhandele nii era- kui avaliku sektori asutusele. Norby Telecomil on tütarettevõtted Leedus (Norby Telecom UAB) ning Lätis (Telecentrs SIA), mille tulemusel suudab ettevõte olla enda klientidele partner kõigis kolmes Balti riigis telekomiteenuste vallas.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. April 2009, 15:28
Otsi:

Ava täpsem otsing