Pühapäev 4. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Paet: majanduse lisaraha suurendagu energiaturvalisust

23. veebruar 2009, 16:14

Euroopa majanduse elavdamise kavas sisalduv
lisaraha peab suurendama ka energiajulgeolekut, ütles välisminister
Urmas Paet.

Euroopa Liidu välispoliitikajuhid arutasid täna Brüsselis detsembris 2008 Euroopa ülemkogul heakskiidetud majanduse elavdamise kava. Kõne all olid projektid, millega Euroopa Komisjoni ettepanekul suunatakse täiendavad viis miljardit eurot oluliste energiaühenduste loomiseks, kiire interneti väljaarendamiseks kogu ELi maapiirkondades ja nn maaelu uuteks väljakutseteks.

Välisminister Urmas Paeti sõnul on projektid ja valdkonnad eri sektorite ja regioonide vahel tasakaalus. "Prioriteetsed ja potentsiaalselt rahastatavad energiaühenduste projektid, sh Estlink-2, tugevdavad oluliselt kogu Balti riikide piirkonna võrguühendusi, seda nii gaasi- kui ka elektriühenduse osas," märkis ta. Projektide valikukriteeriumite puhul ei tohi alahinnata energiajulgeoleku suurendamist, lisas Paet.

ELi välisministrid analüüsisid ka Euroopa naabruspoliitika idamõõtme sisu ja sõlmkohti, et liikuda idapartnerluse kontseptsiooniga edasi. "Oluline on mitte lahjendada idapartnerluse paketis Ukrainale, Moldovale, Gruusiale, Armeeniale, Aserbaidžaanile ja Valgevenele sisalduvaid meetmeid," ütles Paet.

"Assotsiatsioonilepingute sõlmimine, viisapoliitika hõlbustamine, tihedam majanduslik lõimumine ning sügavate vabakaubanduslepingute sõlmimine, mille kaugemaks lõppeesmärgiks oleks ELi ja sihtriikide ühine vabakaubandustsoon, on senisega võrreldes tunduvalt ambitsioonikam partnerlus meie vahetute naabritega idas, olles samas meie kõigi ühiseks julgeolekugarantiiks," märkis ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. February 2009, 16:14
Otsi:

Ava täpsem otsing