Balti suurim tuulepark rajatakse Noarootsi

26. veebruar 2009, 19:26

Selle aasta suvel peaks Läänemaale
Noarootsi valda rajatama Balti riikide suurim tuulepark.

Esimene kolmeteistkümnest tuulegeneraatorist on juba püsti ning teine peaks lähipäevil tiivad külge saama, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Aulepa tuulepargi koguvõimsus on 39 megavatti, millest peaks piisama 35 tuhande majapidamise ehk pea kogu Saare-, Hiiu- ja Läänemaa elektriga varustamiseks.

Eesti energeetika arengukava kohaselt peab aastaks 2020 olema 20-25 protsenti kasutatavast elektrienergiast toodetud taastuvatest allikatest.

Kui praegu on tuuleenergia osakaal üks protsent elektri kogutoodangust, siis Aulepa tuulepargi valmimisel kasvab see kolme protsendini.

Eesti Energia taastuvenergia ettevõtte juht Ando Leppimani sõnul arendatakse järgmiseks Narva tuhavälja tuuleparki. Tema sõnul kavandab ka Eesti Energia meretuuleparke.

Eesti Energia juhatuse liige Margus Rink ütles, et taastuvenergia võlu seisneb eelkõige selles, et see on keskkonnateadlik ja hooliv käitumine keskkonna suhtes.

"Tänasel hetkel oleme iga kodumajapidamise jaoks, kes aastas keskmiselt tarbib 3000 kWh elektrit, maa alt välja tooma kolm ja pool tonni põlevkivi," selgitas Rink.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. February 2009, 19:26
Otsi:

Ava täpsem otsing