Pühapäev 26. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kevadearmastus Maarja-Liis Ilusalt

Mari Hiiemäe 27. veebruar 2009, 00:00

Erinevalt plaadimaterjalist teevad kontsertidel kaasa Koit Toome, kellega Maarja esitab mõningaid varasemast perioodist tuttavaid ühisduette, ning ansambel Traffic, kellel on esinemise tarvis varutud laule nii isiklikust repertuaarist kui ka hittlugu "Meie laul" Maarjaga kahasse.

Tegemist on küll Maarja uut plaati "Homme" tutvustavate kontsertidega, kuid kõik laulud plaadilt seal maha lauldud ei saa. "Kuna laule, mida esitada tahaks, on palju, siis ei mahtunud kõik plaadilood kontserdikavasse ära. Tahtsin pakkuda kuulajatele lisaks uutele lauludele ka midagi vanemat ja tuntumat. Samuti laulab iga artist mõne loo oma repertuaarist," selgitas Maarja. Kontsertidel kõlavad Maarja enda kirjutatud palad, samuti laulud Rannapilt, Ojakäärult ning esinema palutud lavapartneritelt.

Sarja repertuaarist moodustavad plaadil olevad lood umbes poole. Ülejäänud - nii päris uued kui ka vanemad ning tuttavamad - on mõeldud kohale tulevale publikule üllatusena.

Peaaegu kõikidele lauludele mängib saateks Tallinna Kammerorkester. Spetsiaalselt plaadiesitluskontsertide tarvis on lauludele värsked arranžeeringud teinud Tõnis Kõrvits, Tõnu Naissoo ning Andrus Rannaäär.

Kuna esinemised toimuvad mitmeski Eesti kontserdimajas ning on mõeldud istekohtadega saalikontsertidena, sobivad need kuulamiseks lisaks noortele fännidele ka vanemaealisematele. "Kava on rahulik ja ilus ning kindlasti mitte rokilik. Tänu orkestri kaasamisele on kogu esitus tavalisest veidi pidulikum," lubas Maarja. Ka ansambel Traffic, mis kvalifitseerub tavaolukorras rokkbändiks, on ühiskontsertide puhuks oma lood veidi akustilisemasse vormi seadnud.

Maarja kontserdid sobivad kenasti naistepäevaaega, kuigi nad Maarja sõnul spetsiaalselt selle tähtpäeva lähedusse ajastatud ei ole. "Vähemal või rohkemal viisil räägivad kõik laulud armastusest. Meie esitame ilusat meloodilist muusikat, mis sobib oma olemuselt kevadesse," rääkis Maarja.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:59
Otsi:

Ava täpsem otsing