Teisipäev 17. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

President Ilves kutsus üles noori riigile nõu andma

27. veebruar 2009, 15:18

President Toomas Hendrik Ilves kuulutas
täna Eesti Kirjandusmuuseumis välja kooliõpilaste ja tudengite kirjatalgud “Mida
mina saan teha Eesti heaks?”.

“Sellele küsimusele peab vastama ausalt, muidu läheb Eesti viltu. Sellele küsimusele vastamine ei ole ju ainult arvamusliidrite, poliitikute ning tuntud inimeste pärusmaa. Eesti riik on demokraatlik riik ja meie hea käekäik sõltub meist kõigist,” ütles riigipea. “Tegelikult peaks sellele küsimusele vastama kõik Eesti kodanikud, kõik inimesed, kes Eestit oma koduks peavad. Vaid nii saame otsida lahendusi meie probleemidele. Sellele küsimusele vastamine lisab meie ühiskonda sallivust ja solidaarsust, ettevõtlikkust ning hoolivust. Seda, mida me täna väga tugevalt vajame.”

President Ilvese sõnul sünnivad värsked ideed ja uuenduslikud lahendused just noortes peades ning Eesti riigi ajalugu näitab, et just noorte julge pealehakkamine on nii mõnigi kord muutnud võimatuna näiva võimalikuks, teatas presidendi kantselei.

“Sestap pöördun ma just noorte – põhikooli ja gümnaasiumi õpilaste, ülikoolide tudengite – poole, kutsudes neid üles loovalt mõtisklema Eesti ees avanevate uute võimaluste üle ja pakkuma omalt poolt välja lahendusi, kuidas Eestit kriisist välja aidata. Kriisist saame välja vaid ühiselt. Ühine tegutsemine eeldab iga kodaniku panust. Kirjatalgute eesmärk on panna inimesi mõtlema sellele, mida igaüks saab teha Eesti heaks. Kuhu tuleks rohkem panustada? Kuidas pöörata ülemaailmne majanduskriis Eesti kasuks? Millised on meie kasutamata ressursid ja oskused? Mida on meil oma ajaloost ja eelnevatelt põlvkondadelt õppida? Kuidas rasked ajad üle elada? Mida head võiksime teistest maadest üle võtta või milles oleksime teistele eeskujuks? Mis hoiaks noori Eestis?” ütles president Ilves.

Kirjatalgute korraldajaks on Tartu Ülikooli eetikakeskus koostöös Vabariigi Presidendi Mõttekoja ja algatusega Minu Eesti.

Teavet võistluse kohta leiab veel veebilehtedelt www.eetika.ee, www.president.ee ning www.minueesti.ee.

Lõppvooru pääsenute töid hindab Vabariigi Presidendi Mõttekoda. Kõik osalejad saavad Vabariigi Presidendi autogrammiga pildi. Võitjaid auhinnatakse ja kutsutakse osalema Vabariigi Presidendi Mõttekoja istungil 28. aprillil 2009. Huvitavamad tööd avaldatakse Eesti Päevalehes ja õpilasajakirjas Akadeemiake.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. February 2009, 15:18
Otsi:

Ava täpsem otsing