Arco Vara aktsia sai vaatlusmärke

03. märts 2009, 09:52

NASDAQ OMX Tallinna börsi juhatus otsustas
lisada Arco Vara aktsiatele alates tänasest, 03.03.2009.a., vaatlusmärke
reglemendi osa "Järelevalve".

Börsi reglemendi osa “Järelevalve” (edaspidi: JV) punkti 3.5 alapunktide kohaselt on börsil õigus lisada kauplemissüsteemis ja oma veebilehel kuvatavale kauplemisinformatsioonile väärtpaberi tähise juurde nn. vaatlusmärge, juhtimaks turul osalejate tähelepanu väärtpaberi või selle emitendiga seotud olulist tähtsust omada võivale asjaolule. Vaatlusmärke lisamise üheks võimalikuks aluseks on JV punkti 3.5.4.8 kohaselt emitendi või tema väärtpaberitega seotud muu olulist tähtsust omada võiv asjaolu.

Arco Vara teatas 27.02.2009.a. börsiteatega 2008.a. 12 kuu vahearuande avalikustamise hilinemisest. Arco Vara on lubanud oma 12 kuu ja neljanda kvartali tulemused avalikustada hiljemalt 13. märtsiks 2009.

Börsi hinnangul võib majandustulemuste avalikustamisega hilinemine olla oluline, kuna 12 kuu majandustulemused on üheks kõige olulisemaks teabe allikaks emitendi majandustegevuse kohta ning aruande avalikustamise hilinemisega rikutakse investori võimalust hinnata talle kuuluvate väärtpaberite väärtust. Kuna emitendi börsiteates viidatakse kinnisvaraturu ebalikviidsusele ning sellest tulenevale kinnisvara hindamise keerukusele, võib see viidata emitendi majandusliku olukorra keerukusele ning seega ka väärtpaberite väärtuse ebaselgusele. Kuna investoritel on kogu Euroopas õigustatud ootus saada teatud liiki teavet kindlal ajal, võib sellise teabe viibimine, eriti ebalikviidse turu tingimustes kahjustada investorite huve, teatas börs.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. March 2009, 12:19
Otsi:

Ava täpsem otsing