Ainult Arco Vara aruanne jääb hiljaks

Enn Tosso 04. märts 2009, 00:00

Börs lisas eile Arco Vara aktsiale vaatlusmärke. NASDAQ OMXi tegevdirektor Kalle Viks ütles ehitusuudised.netile, et kui ettevõte väljendab ebaselgust oma varade hinna suhtes, siis on nende kohuseks investorile sellest märku anda.

Viksi sõnul on Arco Vara ainus firma börsil, kes aruandega hiljaks jäi. Ta ütles, et vaatlusmärke lisamine on küllaltki uus meede ning kindlasti kasutatakse seda ka edaspidi, kui mõni ettevõte aruandega hiljaks jääb.

"Vaatlusmärge jääb nii kauaks, kui Arco Vara oma aruande esitab," ütles Viks ning rõhutas, et märge näitab investorile, et ettevõtte majanduslik seis on ebaselge. "Hoolimata ettevõtte tulemustest eemaldame vaatlusmärke, kui aruanne esitatakse," kinnitas ta.

Börsi hinnangul võib majandustulemuste avalikustamisega hilinemine olla oluline, kuna 12 kuu majandustulemused on üheks kõige olulisemaks teabe allikaks emitendi majandustegevuse kohta ning aruande avalikustamise hilinemisega rikutakse investori võimalust hinnata talle kuuluvate väärtpaberite väärtust.

Kuna emitendi börsiteates viidatakse kinnisvaraturu ebalikviidsusele ning sellest tulenevale kinnisvara hindamise keerukusele, võib see viidata emitendi majandusliku olukorra keerukusele ning seega ka väärtpaberite väärtuse ebaselgusele.

Kuna investoritel on kogu Euroopas õigustatud ootus saada teatud liiki teavet kindlal ajal, võib sellise teabe viibimine, eriti ebalikviidse turu tingimustes kahjustada investorite huve, teatas börs.

LHV analüütik Erki Kert ütles, et pelgalt vaatlusmärke tõttu ei saa Arco Vara ja Q Vara veel ühte potti panna.

"Pole põhjust arvata, et vaatlusmärke lisamiseks oli muid põhjusi, kui Tallinna börsi teates välja toodud. See tähendab, et põhjus on aruande hilinemine ning sellega seotud ebaselgus Arco majandustulemuste osas," märkis Kert.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:58
Otsi:

Ava täpsem otsing