Sotside esimeheks kandideerivad Pihl ja Saks

04. märts 2009, 13:25

Sotsiaaldemokraatliku erakonna uue esimehe
kohale on erakonna liikmete poolt esitatud siseminister Jüri Pihl ja Euroopa
Parlamendi saadik Katrin Saks.

Siseminister Jüri Pihl ütles erakonna pressiteate vahendusel, et sotsiaaldemokraadid on aastaid rõhutanud turvalisuse, hoolivuse ja koostöö vajadust. “Need väärtused on ühiskonnale tugev aluspõhi, mis võimaldavad arendada paralleelselt hästi nii majandust kui ühiskonda tervikuna. Seda näitab Põhjala kogemus, kus on saavutatud nii tugev, avatud ja innovaatiline majandus, kui turvalisust pakkuv heaoluühiskond,“ selgitas Pihl. Ta lisas, et Eesti eduka arengu tagamiseks on vaja eeskätt murrangut mõtteviisis. “Müüt madalatest maksudest kui majandusedu alusest ja sellega iseenesest kaasnevast heaolust on kokku varisenud,“ märkis siseminister.

Euroopa Parlamendi liikme Katrin Saksa sõnul seisab Sotsiaaldemokraatlikul Erakonnal ees kaks olulist ülesannet - minna edukalt vastu suvel toimuvale Euroopa Parlamendi valimisele ning kohalike omavalitsuste valimisele sügisel. “Rohkem kui kunagi varem tähendavad seekordsed valimised poliitiliste valikute tegemist. Konservatiivid ja liberaalid ütlevad, et turuga peab kohanduma. Sotsiaaldemokraatidena väidame, et tulevikku peab kujundama ning riigi roll turu reguleerimisel peab suurenema. Paduliberaalne poliitika paljudes riikides viiski üleilmse majanduskriisini. On aeg anda Euroopale uus suund, mis väärtustaks eelkõige inimesi. Parandatud reeglitega kapitalism on see, mis meid praegusest kriisist välja toob,” rõhutas Euroopa Parlamendi liige.

Saks lisas, et kodanike parema tuleviku eest tuleb võidelda nii Eestis kui Brüsselis, mistõttu ongi suvel ja sügisel toimuvad valimised Eestile ühtviisi olulised.

Katrin Saks kandideerib ka SDE Euroopa Parlamendi valimisnimekirjas, mis kinnitatakse samuti erakonna üldkogul 7. märtsil. Erakonna praegune liider, rahandusminister Ivari Padar, kes on juhtinud parteid viimased kuus aastat, on erakonna Euroopa Parlamendi valimisnimekirja esinumber.

SDE XVI Üldkogu, kus uus juht valitakse, toimub sel laupäeval Tallinnas Rahvusraamatukogus.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. March 2009, 13:25
Otsi:

Ava täpsem otsing