Pühapäev 26. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kohus algatas kütusemüüja pankrotimenetluse

06. märts 2009, 11:16

Viru maakohus algatas eile ligemale poole
miljardi suuruse aastakäibega vedelkütuseid müüva firma Select Oil NV
pankrotimenetluse.

Kohtla vallas asuva firma pankrotti taotles tema kauaaegne äripartner Kiviõli Keemiatööstus, kes müüs aastaid suure osa oma toodangust Select Oil NV kaudu, ning kellele pankotiavalduse alusel ollakse siiani võlgu üle 21 miljoni krooni, kirjutas Põhjarannik.

Select Oil NV juhataja Toomas Hurt tõdes kohtus, et probleemid peituvad selles, et poolte vahel olid liiga usalduslikud ja heatahtlikud suhted ning väga paljud asjad lepiti kokku suuliselt.

Kiviõli Keemiatööstuse esindaja vandeadvokaat Mikk Lõhmus väitis kohtus, et võlgnik on varjanud majandustegevust, dividendid on täies ulatuses välja makstud ja tema kaubavarud on võrdsed nulliga.

Select Oil NVd kohtus esindanud vandeadvokaadi abi Elmer Muna kinnitas, et Kiviõli Keemiatööstuse müüdud kaup oli kajastatud valesti ja kallima hinnaga. Teine esindaja vandeadvokaat Margo Lemetti kinnitas, et firma majanduslik olukord on väga hea ja pankrotiavaldus on alusetu.

Kohus tuvastas, et Select Oil NV-l on Kiviõli Keemiatööstuse ees vähemalt 19,2 miljoni krooni suurune võlg, mis ületab ettevõtte omakapitali 2,6 korda.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. April 2009, 19:22
Otsi:

Ava täpsem otsing