Mehhiko arutab pangatasude ja intresside piiramist

09. märts 2009, 19:07

Mehhiko parlament arutab pankade
teenustasude ja intresside piiramist

Mehhiko parlamendis veavad kolm suurt poliitilist jõudu arutelu selle üle, et piirata pankade poolt kundedelt võetavaid teenustasusid ja laenuintresse, vahendab Bloomberg.

Senaatorid kohtuvad homme Panganduse- ja väärtpaberijärelevalve juhi Guillermo Babatziga. Poliitikuid ei huvita, et rahandusminister ja Mehhiko pangaliit on vastu sellisele seaduseelnõule.

Poliitikud tahavad aidata laenuvõtjaid, kes kannatavad võlatagasimaksetega, kuna halvenev majanduskeskkond vähendab töökohti. Ka välis-mehhiklaste rahasaadetised kodumaal elavatele sugulastele vähenevad.

Rahandusministeeriumi pangandusüksuse juht Enrique Castillo ja pangaliidu juht teatasid 4. märtsil, et nad ei ole nõus intressimäärade piiramisega. Valitsus peaks piirama alasid, kus puudub pankade vahel konkurents.

Kekspank peaks kehtestama elektrooniliste pangateenuste ja tšekimaksete piirjhinnad ning keelama krediitkaartide uuendamisel kaardi väljastamise eest tasu võtmise.

Neli Mehhiko suuremat panka varade mahult on välismaised Banco Bilbao Vizcaya Argentaria, Citigroupi, Banco Santanderi ja HSBC Holdingsi omanduses. Mehhiko kapitalal tegutsevatest pankadest suurim on Grupo Financiero Banorte, mis on varade mahult viiendal kohal.

80 protsenti Mehhiko ekspordist läheb USAsse.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. March 2009, 19:07
Otsi:

Ava täpsem otsing