Euroopa on tõrges majandusse lisaraha süstima

10. märts 2009, 10:30

Euroala rahandusministrid ei toetanud eile
USA valitsuse üleskutseid suurendada veelgi radikaalsemalt avaliku sektori
kulutusi majanduse ergutamiseks, et ühisel jõul maailma majandus langusest välja
tuua.

Ministrid ütlesid, et tahavad kõigepealt näha, et seni rakendatud riigiabi mõjuma hakkaks, kirjutas Financial Times. „Me ei aruta täiendavaid meetmeid,“ ütles Saksamaa rahandusminister Peer Steinbrück

„16 rahandusministrit olid ühel meelel, et me ei toeta USA hiljutist üleskutset Euroopale eelarvekulutusi veelgi suurendada,“ ütles eurogrupi juht Luksemburgi peaminister Jean-Claude Juncker.

Euroopa ministrid kardavad, et valitsuste võlakoorma kuhjumine seab ohtu euroala stabiilsuse.

Eile ja täna Brüsselis toimuva ELi rahandusministrite kohtumise jaoks valminud majandusolukorra hinnangus avaldatakse juba kahtlust, kas euroala majandus tuleval aastal ikka kasvule pöörab, kirjutas Financial Times. Kasvuväljavaated on „äärmiselt ebakindlad“ ning pigem võib langus jätkuda ka tuleval aastal. Hinnang märgib, et „finantsturud on jätkuvalt heitlikud ja laenukanalid ei toimi õigesti“, samas kui enamikes liikmesriikides oodatakse aastatel 2009 ja 2010 tööpuuduse järsku tõusu.

USA, mille majandus on vaid veidi suurem kui ELi majandus, käivitas veebruaris 797 miljardi dollari suuruse majanduse ergutamise kava lisaks läinud aastal eraldatud 168 miljardile dollarile.

ELi liidrid tahavad eelkõige täiendada IMFi rahavarusid.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. March 2009, 15:50
Otsi:

Ava täpsem otsing