Pühapäev 19. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kindlustus seadis autoremondiäri ohtu

10. märts 2009, 22:03

Väikeste autoremonditöökodade omanikud on
veendunud, et Eesti kindlustusseltside poolt juurutatav süsteem WinCABAS annab
neile tugeva tagasilöögi.

«Praeguses olukorras on isegi 10 000 krooni raha,» seletas keretöödega tegeleva OÜ Malkon omanik Mihhail Malkin. Tema ning ka paljude muud väikesed remonditöökojad olid ebameeldivalt üllatunud kuuldes Eesti kindlustusseltside kavast suruda neile peale 10 000 kroonise aastamaksuga WinCABAS süsteem.

WinCABAS - see on personaalarvutite jaoks mõeldud tarkvara, mis arvutab autode remonditööde maksumuse programmeeritud normbaasi alusel. Kindlusandjate arvates välistab see olukorra, kus autoremondi eest küsitakse põhjendamatult suurt raha.

«Selleks, et remondihind ei oleks liiga kõrgeks paisutatud, töötavad kindlustusseltsides spetsialistid,» seletas Malkin, kelle sõnul langeb 10 000-kroonine aastamaks lõppkokkuvõttes klientide õlule. Autoremontijad kardavad ka seda, et lähimas tulevikus tarkvara eest makstav tasu tõuseb.

WinCABAS kasutamine on vabatahtlik.

«Lihtsalt keegi surus selle programmi Liikluskindlustuse Fondis läbi ning tagas endale pideva sissetulekuallika. Eestis on palju autoremonditöökodasid ning igaüks neist maksab iga aasta 10 000 krooni. Suuremad autoteenindused on sunnitud ostma isegi kaks-kolm programmi,» arvas Tallinna autokeskuse juhataja, kes soovis jääda anonüümseks.

Liikluskindlustuse Fond kommenteeris, et see programm on kasulik eelkõige autoremondifirmade endi jaoks. WinCABAS on elektrooniline abiline, mis arvestab universaalsete normide alusel välja autoremondiks kuluva aja ning maksumuse, ütles fondi juhataja.

«Programmis WinCABAS on olemas kõik andmed erinevate automarkide kohta, mis lubab kiiresti ja täpselt arvutada välja remonditööde maksumuse», selgitas Eesti Liikluskindlustuse Fondi teenindusjuht Lauri Potsepp.

Alates 9. märtsist korraldab Liikluskindlustuse Fond autoremondifirmade jaoks WinCABAS-i koolituse ning märtsi keskelt planeeritakse hakata seda programmi aktiivselt kasutama.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. March 2009, 13:04
Otsi:

Ava täpsem otsing