Lauristin: proua Ilvese avaldus on tervitatav

10. märts 2009, 15:22

Presidendi vastuvõtt peaks olema väärikam
üritus. Pingviinide paraadi ja tualettide kriitika fookus on hakanud tõesti väga
domineerima, ütles Tartu Ülikooli professor Marju Lauristin.

"Soov vähendada kommertslikkust ja vabariigi aastapäeva sisu asendamist tualettide kriitikaga – minu meelest tuleks seda igati tervitada," kommenteeris Lauristin presidendiproua Evelin Ilvese lubadust muuta presidendi vastuvõtt vabariigi aastapäeval kinniseks ürituseks, mida pääsevad edaspidi jäädvustama vaid rahvusringhäälingu võttegrupp ja ametlik fotograaf.

Professor märkis, et küsimus on selles, kuidas seda tagada. "Selle üle peaks rääkima. Jutu põhiline mõte pole selles, et üritus oleks kinnine, küsimus on selles, et üritus oleks väärikam. Pingviinide paraadi ja tualettide kriitika fookus on hakanud tõesti väga domineerima, see võiks asenduda siiski kogu ürituse väärtustatud sisuga. Seda ma täiesti pooldan," rääkis Lauristin.

"Argumentatsioon väärib pooldamist. See, mismoodi see tagada, väärib veel arutelu. Ma pole kindel, et kui rahvusringhäälingus seda üle kantakse, siis see välistaks selle sama Evelin Ilvese kardetud reageeringu – lõpuks internetikommentaarid on ju kõikidele avatud," sõnas ta.

"Arvan, et siin peaks teistmoodi asjale lähenema ning seda tasuks ajakirjanikega arutada. Aga sisuline põhjendus on väga oluline," ütles Lauristin.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. March 2009, 16:22
Otsi:

Ava täpsem otsing