Tallinna ümbruse valdades on töötute arv kahekordistunud

ÄP 11. märts 2009, 00:00

Kiili vallas on töötute arv kasvanud aasta esimeste kuude jooksul koguni 2,4 korda, Raasiku vallas 2,3 korda, Jõelähtme vallas 2,1 ja Saue vallas täpselt kaks korda.

Kiili vallavanem Vambo Kaal ütles, et protsentuaalselt võib töötute arv suur tunduda, kuid absoluutarvudes midagi hullu ei ole. "Meie vallas ei ole suuri firmasid kinni pandud," lisas vallavanem. "Kiili vallas elavad inimesed on töösuhetes 1700 ettevõttega," kommenteeris vallavanem. Tema hinnangul on vallas tunda samasuguseid tendentse nagu kogu riigis. "Meie valla inimesi on ka koondatud," märkis Kaal.

Jõelähtme vallavanem Toomas Kümmel ütles, et töötute arvu kasv ei ole mingi valla hälve. "See on üleriigiline tendents ja ka meie ei ole sellest eemal," märkis Kümmel. Tema sõnul ei ole vallas põhilisi ettevõtteid kinni pandud, siiamaani käiakse muudest valdades Jõelähtme vallas tööl ning paljud Jõelähtme valla elanikud käivad hoopiski pealinnas tööl. "Selle aasta alguse pankrotilaine mõjutab ka meid loomulikult," tõdes Kümmel.

Saue vallavanem Mati Tartu leidis, et töötute arvu kasv on tingitud eelkõige sellest, et paljud valda registreeritud inimesed käivad muudes regioonides tööl ja on seal tööst ilma jäänud. Tartu sõnul ei ole valla suurimad tööandjad oma töötajaid koondanud.

Eesti linnadest on halvim näitaja Elval, kus detsembri lõpust veebruarini kasvas töötute arv 2,4 korda. Elva linnapea Reno Laidre ütles, et veel aasta tagasi oli 6000 elanikuga Elva linnas vaid 30 töötut. "Sel aastal pole Elvas suuri ettevõtteid kinni pandud ja massiliselt inimesi ei ole koondatud," märkis linnapea ja lisas, et tema teada on tööta jäänud vaid üksikud inimesed. "Samas on tähtajalisi lepinguid pikendamata jäetud," selgitas Laidre, mis võis olla viimastel kuudel töötute arvu kasvu põhjus.

Tallinnas on kahe kuuga töötuid 58,5% ja Tartus 66,6% võrra rohkem.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:59
Otsi:

Ava täpsem otsing