Austria Erste Bank on Swedbanki osanik

11. märts 2009, 10:30

Austria Erste Bank kinnitas, et laenu
tagatiseks panditud Swedbanki aktsiate väljanõudmise tagajärjel on pank nüüd üks
Swedbanki osanikke, kirjutab Bloomberg viitega panga pressiesindajale.

Ka Rootsi majandusleht Dagens Industri kirjutas täna, et tõenäoliselt on pank, kes varem Swedbanki suurimaks aktsionäriks olnud Sparbanksstiftelserna rahaliste raskuste tagajärjel Swedbanki aktsionäriks sai, Austria Erste Bank.

Pressiesindaja sõnul on osaluse suurus 3-4%. Mida pank oma osalusega teha plaanib, seda ei kommenteeritud.

Erste Bank on nagu Rootsi pangad Ida-Euroopasse antud laenude pärast suure surve all. Panga aktsia kurss on 56 eurolt 2006. a lõpus langenud 8 eurole.

Esmaspäeval teatas kindlustuskontsern Folksam, et sündinud kokkuleppe järgi annab seni Swedbanki suurim aktsionär Sparbanksstiftelsernas Förvaltnings AB suurema osa oma aktsiaosalusest Swedbankis üle võlausaldajatele, kellelt võetud laenu tagatiseks aktsiad olid panditud. Laenu kasutati osalemiseks Swedbanki emisioonis läinud aasta lõpus.

„Swedbanki aktsia hinna järsk langus tingis selle, et otsustasime tagatise välja nõuda,“ ütles kindlustuskontserni Folksam juht Anders Sundström.

Folksami eeskujul nõudsid laenu tagatiseks panditud aktsiad sisse ka teised võlausaldajad, sealhulgas üks Euroopa pank ja riiklik ekspordikrediidi firma Svensk Exportkredit. Nii sai Swedbankis tahtmatult osanikuks ka Rootsi riik 3,3%ga.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. March 2009, 11:31
Otsi:

Ava täpsem otsing