Ministeerium nõuab Eesti Raudteelt kümneid miljoneid

11. märts 2009, 10:59

Majandusministeerium veab juba aastaid
vägikaigast Eesti Raudteega, mis Euroopa Komisjoni aruande kohaselt ei kasutanud
õigesti euroraha, mille tõttu nõuab ministeerium nüüd Eesti Raudteelt
tagasi üle 36 miljoni krooni.

Eesti Raudtee avalike suhete juhi Urmas Glase sõnul on tegemist vana asjaga, mis puudutas Phare projekti raha kasutamist ning Eesti Raudteelt küsitakse tagasinõude korras 36,2 miljonit krooni. „Ettevõtte seisukohast on tagasinõude alused ekslikud, samuti on tõendamata nn mittekõlbuliku toetuse ulatus,“ ütles Glase Äripäevale eile.

Samas asjas eile toimuma pidanud kohtuistung jäi ära, kuna Eesti Raudtee ja majandus- ja kommunikatsiooniministeerium esitasid ühise taotluse peatada menetlus kompromissläbirääkimiste ajaks, kommenteeris ministeeriumi avalike suhete nõunik Heli Lehtsaar. Ta lisas, et ministeerium esitas hagi Harju maakohtusse tegelikult juba 2006. aastal.

„2005. aastal täitiski rahandusministeerium Euroopa Komisjoni nõude, millega tuli tagastada Euroopa Komisjonile 36,2 miljonit krooni Phare projekti raames 1998. aastal Tallinna-Narva raudtee rekonstrueerimiseks Euroopa Komisjonilt saadud abist (kokku umbes 4 miljonit eurot),“ ütles Lehtsaar ning möönis, et just seda komisjonile tagasi makstud summat tööde teostajalt ja kasusaajalt alates 2006. aastast tagasi nõutaksegi.

Millal täpselt kompromissile jõutakse, ei ole veel teada. Harju Maakohtu pressiesindaja sõnul palusid pooled eile menetluse peatamist kolmeks kuuks, mille kohtunik ka rahuldas.

2007. aastal kirjutas Äripäev juhtumitest, kus taotletud Euroopa Liidu abi nõutakse tagasi. Nende hulgas on ka juhtum pealkirjaga „Valesse kohta paigaldatud rööpad“, mis rääkis sellest, kuidas liiprite panek Tallinna-Narva raudteel venis ettenähtust kauemaks ja osa liipreid pandi maha vales kohas. Kohtuistung 36,2 miljoni krooni tagasinõudmiseks on määratud oktoobri (2007. a - toim) algusesse. Juba siis oli Äripäevale teada, et majandusministeerium peab Eesti Raudteega kompromissile jõudmiseks läbirääkimisi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. March 2009, 15:02
Otsi:

Ava täpsem otsing