Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kinnistu eesostuõigus pööras ostjad tülli

Virge Lahe 12. märts 2009, 00:00

Landrock OÜ esitas Tallinna linna ja Slops OÜ vastu hagi, millega soovitakse tühistada Slops OÜ eesostuõigus Koplis asuvale Maleva 4 kinnistule. Teisipäevane istung jäi pooleli, kuna Margus Valdese taotlus kolmandate osapoolte kaasamiseks tema enda isiku ja Morrison Invest OÜ näol antud kohtuasja ei olnud kohtuniku sõnul piisavalt põhjendatud. Taotlus esitati alles istungil.

"Tallinna linnas on korruptsioon. Me võitleme korruptsiooni vastu," vastas Valdes pärast pooleli jäänud istungit küsimusele, miks ta on esitanud hagi ja mida ta sellega saavutada soovib. Palju pikemalt ta rääkida ei soovinud, soovitas hagi vaadata ja samuti uurida Slops OÜ omanike tausta ning tehinguid, kuidas nad Maleva 4 kinnistule hoonestusõiguse ja hiljem eesostuõiguse said.

Valdes oli kindel, et ühel heal päeval mõistus võidab, kohtusse ta enda sõnul kaotama ei tulnud.

Slops OÜ üks omanikke ja juhte Aap Mumme rääkis, et kogu asi sai alguse sellest, et Slops OÜ-l on 35 aasta pikkune hoonestusõigus Maleva 4 kinnistule, kus nad on juba üle kümne aasta suhteliselt edukalt ehitusjäätmete käitlemisega tegelenud.

"Sellest on vist kolm või isegi rohkem aastat tagasi, kui linn pani selle kinnistu hoonestusõiguse avaliku konkursiga müüki. Pakkumise tulemusena oli Margus Valdese hind veidi kõrgem," meenutas Mumme.

Mumme kommenteeris, et vastavalt konkursi tingimustele ja üldisele seadusandlusele on hoonestusõiguse omajal eelisostuõigus ja seda Slops ka kasutas.

"Me olime nõus eelisostu korras Valdese pakutud hinnaga selle kinnistu omandama, mille peale hakkas üks lõputu kohtujada, mis on kestnud siiamaani," rääkis ta.

Mumme ei oska neid detaile enda sõnul rohkem kommenteerida, kui vaid nii palju, et Valdes on vahepeal suutnud selle kinnistu edasi müüa, kuigi kohtuprotsess ja kõik lahendid on käimas.

"Meie advokaat väidab, et see võtab küll aega, aga põhimõtteliselt peaks õiglus ikka kunagi võitma, kui kohtuveskid on oma jahvatused teinud," lootis Mumme.

Teisipäevase kohtuistungi kohta ütles Mumme, et see on vaheetapp, kus kaks korda on kinnistut edasi müüdud. Algul müüdi edasi Valdesega seotud firmale ja pärast seda kohe uuesti mingisugusele äriühingule, rääkis Mumme.

Mumme oli kindel, et Maleva 4 kinnistu omanik, kelleks on Margus Valdes, ei saa mingil kujul muuta kehtivat hoonestusõigust.

"See kehtib igal juhul edasi ja ka see võimalik ostja peab ikkagi ootama 35 aastat, enne kui ta võib sinna toimetama minna," oli Mumme kindel.

Mumme sõnul antud kohtuasjad ettevõtte tegevust ei häiri, sest nad tegutsevad hoonestusõiguse lepingu alusel. "Praegu on linna seisukoht see, et seni kuni vaidlused kestavad, kuulub kinnistu endiselt linnale ja selle tõttu ei ole Valdesel sinna asja," märkis Mumme.

"Ta ei ole meie tegevust ka kuidagi praktiliselt häirinud, see käib rohkem kohtu tasemel."

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:59
Otsi:

Ava täpsem otsing