Bushi kingaga visanud iraaklane kolmeks aastaks vangi

12. märts 2009, 14:48

Iraagi kohus mõistis kolmeks aastaks vangi
ajakirjanik Muntazer al-Zaidi, kes eelmise aasta lõpus viskas pressikonverentsil
kingadega USA toonast presidenti George W. Bushi, teatas BBC.

Al-Zaidi tunnistas pärast kuulsat pressikonverentsi, et samamoodi oleks oma kodumaad okupeeriva võõrriigi liidriga käitunud iga teine iraaklane.

Kohtus ütles Al-Zaidi, et ta ei suutnud oma emotsioone kontrollida, kui president Bush ütles ajakirjanikele araabia keeles "tänan väga". Al-Zaidile tõi see meelde süütult hukkunud iraaklased.

Al-Zaidi kaitsemeeskonna juht Dhiaa al-Saadi kirjeldas kolmeaastast vangistust kui karmi ja seadusega mitte kooskõlas olevat ning lubas esitada edasikaebuse.

Kellegi kingaga viskamine on araabia kultuuris tõsine solvang. Al-Zaidi ähvardas teo eest 15 aasta pikkune vangistus. Kohtuprotsess toimus suletud uste taga. Ühe pealtnägija sõnul hüüdis Al-Zaid "elagu Iraak!", kui tema kohtuotsus välja kuulutati.

Eelmise aasta detsembri keskel Bushi Iraagi-visiidi ajal toimunud pressikonverentsil viskas Al-Zaid USA presidenti kaks korda kingadega ning nimetas Ameerika riigipead koeraks.

BBC ja ABC hiljutine arvamusküsitlus näitab, et 62 protsenti iraaklastest peab Al-Zaidi kangelaseks. Veerand nimetas teda kurjategijaks ning kümnendik kangelaseks ja kurjategijaks samaaegselt. Kingad, millega Ühendriikide presidenti visati, muutusid Araabia maades pärast seda väga nõutud kaubaks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    12. March 2009, 14:49
    Otsi:

    Ava täpsem otsing