Laar: ma ei kuulnud ühtegi ettepanekut

12. märts 2009, 13:25

Mart Laar ütles, et kahjuks võis täna
riigikogus peetud ettekannetest kuulda ohtralt väljendeid vormis "tõhustada",
"parandada" ja "arendada", kuid ei kõlanud ettepanekuid olukorra
parandamiseks.

"Olen hämmastuses, et eelmised ettekanded ei puudutanud praktiliselt üldse ettevõtluse toetamist ja uute töökohade loomist tööpuuduse hüppelise kasvu ärahoidmiseks," ütles Laar.

Laar võrdles olukorda Eestis keskajaga, kus iga ministeerium istub "oma kindluses" ega soovigi teistega probleemide lahendamiseks koostööd teha.

"Tuleb roosad prillid eest võtta ja tunnistada, et olukord on tõsine," ütles Isamaa ja Res Publica Liidu parlamendifraktsiooni esimees Mart Laar riigikogus peetud ettekandes ja lisas, et olukord edaspidi läheb veel tõsisemaks.

"Selleks et ära hoida tööpuuduse plahvatuslik kasvu, tuleb hoida töökohti, luua töökohti ja aidata töö kaotanud inimestel tööturule tagasi tulla," märkis Laar.

Seejärel esitas Laar IRLi poolt kümme ettepanekut tööturu olukorra parandamiseks. Ettepanekute seas kõlas ettevõtluse toetamise abipaketi reaalsusesse rakendamine, investeeringute meelitamispaketi väljatöötamine, koolitusosakute eraldamine, maksude mitte tõstmine ja Eesti ettevõtluskeskonna parandamine.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. March 2009, 15:36
Otsi:

Ava täpsem otsing