Arco Vara sai miljardi krooni suuruse kahjumi

ÄP 16. märts 2009, 00:00

Kahjum sisaldab muu hulgas varude allahindlusi 439,87 miljonit krooni, kinnisvarainvesteeringute allahindlusi 544,32 miljonit krooni ja ASi Ühendatud Kapital nõude allahindlust 45%, mis on 54,46 miljonit krooni, selgitas ettevõte.

Arco Vara käive oli neljandas kvartalis 144,5 miljonit krooni, kogu 2008. aasta käive oli 684,5 miljonit krooni.

"Neljandas kvartalis toimus oluline muutus kinnisvaraarenduse marginaalides ja müügiperioodides, mis on sundinud tegema täiendavaid allahindlusi," seisis börsiteates.

11.-12. märtsil kaubeldi 15,8 miljoni Arco Vara aktsiaga, mis moodustab kuuendiku Arco Vara aktsiate koguhulgast. Enamik aktsiaid on vahetanud omanikku börsiväliselt. Nii suures koguses on Arco Vara aktsiaid enda ettevõtete kaudu Toomas Toolil (Freier Projekt OÜ), Hillar-Peeter Luitsalul (HM Investeeringud OÜ) ja Richard Tomingasel (Toletum OÜ).

Arco Vara omanike hulka kuuluvad Richard Tomingas ja Hillar-Peeter Luitsalu ei ole oma ettevõtete kaudu ostnud ega ka müünud viimasel ajal Arco Vara aktsiaid, kinnitati börsiettevõttest.

"Toletum OÜ ning HM Investeeringud OÜ ei ole ostnud ega ka müünud viimasel ajal Arco Vara aktsiaid," vahendas kommunikatsiooni- ja turundusosakonna juht Urve Nõgu.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:59
Otsi:

Ava täpsem otsing