Pühapäev 26. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

LHV: Arco Vara võib päästa vaid likviidsus

Virge Lahe 17. märts 2009, 00:00

"Olukorras, kus kinnisvarahinnad jätkavad tõenäoliselt langust, ostjatel on raske finantseeringut leida ning välisinvestorite huvi Balti riikide vastu on minimaalne, on olemasolevaid projekte äärmisel raske kiiresti realiseerida," rääkis Kert. Tema sõnul on kinnisvaraettevõtte kõige suuremaks väljakutseks tänavu laenukohustuste teenindamine, mis madala rahajäägi tõttu eeldab korterite, maa ja projektide müümist. "Sisuliselt ainsaks müüki kiirendavaks abinõuks praegusel ajal on tugev hindade langetamine," nentis Kert.

Kõrge võlakoormuse ning väga raske olukorra tõttu kinnisvaraturul on Arco Vara seis Kerdi hinnangul kahtlemata äärmiselt pingeline. "Kui kinnisvaraturu põhitõde ütleb, et objekti hinna määrab asukoht, asukoht ja veel kord asukoht, siis Arco Vara tuleviku määrab likviidsus, likviidsus ja veelkord likviidsus," rõhutas analüütik. "Paraku on aga just likviidsus see, millest kinnisvarasektor täna kõige enam puudust tunneb."

Kert uskus, et korterite, maa ja projektide müügi osas kujuneb praegune aasta veelgi raskemaks kui eelmine. Samuti ootab LHV tema sõnul olulist käibelangust ehitus- ja teenindusdivisjonidele. "Langevat tulubaasi arvestades oleks Arcol laenude teenindamiseks vaja väljuda mõnest suuremast projektist, mis praegust turgu arvestades peaks tõenäoliselt toimuma ettevõtte jaoks ebameeldivalt madalalt hinnatasemelt," märkis Kert.

Äripäev küsis Arco Varalt, milliseid kinnistuid ja projekte kavatseb ettevõte müüa ja kuidas seda teha, arvestades turu madalseisu?

"Arco Vara peab läbirääkimisi erinevate projektide müügi osas. Oluliste tehingute kohta anname infot börsi infosüsteemi vahendusel vastavalt börsi reglemendile," kommenteeris Arco Vara juhatuse liige ja finantsjuht Heigo Metsoja lühidalt.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:59
Otsi:

Ava täpsem otsing