Pühapäev 23. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kommentaar: soovin maksuametile rohkem tervet mõistust

17. märts 2009, 18:06

Täitmiseks kohustuslikud on seadused, mille
Riigikogu on vastu võtnud, president välja kuulutanud, mis on Riigi Teatajas
avaldatud ja jõustunud. Kõrvale saab hiilida ainult kehtivast seadusest.

Kui mõni maksuametnik arvab, et maksumaksjaid saab karistada ka veel vastuvõtmata seadusemuudatusest kõrvalehoidumise eest, siis peaks MTA luubi alla võtma ka kõik hotellid, kontserdikorraldajad, apteegid, kirjastused ja matusebürood, kes jätkasid täiesti vastutustundetult 5% käibemaksu määra rakendamist pärast seda, kui 2008. aasta suvel ajalehtedes esimest korda kirjutati, et koalitsioon plaanib käibemaksu soodusmäära kaotada. Selle loogika alusel, mida tänasest Äripäevast lugeda võis, oleksid kõik need ettevõtted pidanud oma poe päevapealt sulgema ning avama taas alles 1. jaanuaril, et saaks asuda vapralt riigile suuremat käibemaksu maksma.

Soovitame maksuametnikel ka lähemalt uurida nende lapsevanemate täiesti ebapatriootilist käitumist, kelle perre sündis esimene laps just 2008.
aastal, kui kehtis tulumaksutagastus alates esimesest lapsest. Maksu- ja Tolliameti eesrindlikust algatusest võiksid eeskuju võtta ka teised asutused. Näiteks võiks Töötukassa keelduda töötuskindlustushüvitiste maksmisest inimestele, kes julgevad töötuks jääda pärast 1. juulit 2009, kui hakkavad kehtima kõrgemad töötuskindlustushüvitise määrad. Politsei võiks jätkuvalt trahvida ka neid autojuhte, kes pärast trahvide tõstmist 2009.
aastal on lõpetanud liikluseeskirjade rikkumise ja sellega õõnestavad meie niigi õblukest riigieelarvet.

EML loodab, et terve mõistus ei ole Maksu- ja Tolliametist lõplikult kadunud ja selle asutuse juhtkond mõtleb enne "inimkatsete" alustamist läbi oma kahtlase väärtusega otsuste võimalikud tagajärjed, mille peavad kohtukulude ja intressidena kinni maksma kõik maksumaksjad.

Kommentaar on kirjutatud vastuseks täna Äripäevas avaldatud loole Maksude optimeerijad tõmmatakse liistule .


Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. March 2009, 15:45
Otsi:

Ava täpsem otsing