Teisipäev 17. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Uusi töötuid registreeriti sel nädalal vähem

20. märts 2009, 15:47

Värskest sotsiaalministeeriumi töötuse
statistikast selgub, et teist nädalat järjest langeb uute töötute
registreerimine, kuigi töötuse määr ise jõudis 8 protsendini.

„Teist nädalat järjest on langenud uute töötute registreerime tööturuametis,“ ütles sotsiaalministeeriumi tööala asekantsler Egle Käärats täna ajakirjanikele korraldatud taustabriifil. „Õrn ootus-lootus on, et trend on jätkuvalt negatiivne.“

Tänase päeva seisuga on Eestis registreeritud töötuid 8 protsenti kogu tööealisest elanikkonast (16-aastast kuni pensionieani), mis on arvuliselt 52 420 inimest. Möödunud nädalaga võrreldes on lisandunud 2370 töötut. Eelmisel nädalal oli see number 2418. Ka koondamiste puhul on Kääratsi sõnul märgata langustrendi.

Kui möödunud nädalal uutest, registreeritud töötutest oli koondatud inimesi 515, siis sel nädal oli see number 488. „Olulisi prognoose ei ole siin võimalik teha,“ nentis Käärats, kuna üksikjuhtumid võivad üldpilti tugevalt mõjutada.

Töötute statistikas on Kääratsi sõnul olnud ennegi kõikumisi, näiteks sajandivahetuse paiku. Tööturg liigub väikese nihkega majanduse arengust tagapool, selgitas asekantsler. „Rahu ja kindlat meelt! On halvematestki olukordadest välja tuldud, saame ka seekord hakkama,“ püüdis Käärats optimismi sisendada.

Hetkel on kõikidel Euroopa Liigu tööturgudel halvem seis kui aasta tagasi, kinnitas Käärats. „Eesti negatiivne trend on suhteliselt võrreldav teiste riikidega,“ toonitas ta. Jaanuari seisuga oli kõige kõrgem töötus Hispaanias – 14,8 protsenti ja kõige madalam Hollandis – 2,7 protsenti.

Kui soolisest ja vanuselist jaotusest registreeritud töötute puhul rääkida, siis Kääratsi arvates on meeste osakaal töötuse hulgas tänase päeva seisuga üllatuslikult kõrgem kui naiste hulgas, vastavalt 55,9 protsenti ja 44,1 protsenti. „Muret teeb, et noorte töötuse osakaal on jätkuvalt kõrge,“ nentis Käärats.

Sel nädalal on asekantsleri sõnul muutunud see, et tööturuamet pakkus sel nädalal 400 töökohta vähem kui eelmisel nädalal ehk kokku 1600 vaba kohta. „Ma ei tea, kas see on positiivne või negatiivne,“ ei olnud Käärats kindel.

„Põhjus võib olla selles, et me oleme rohkem rääkinud tööturuteenuste kasutamisest,“ oletas Käärats. Tema sõnul peaks olema hetkel tööturuamet suurim töökohtade vahendaja, kusjuures tööpakkujale on töökoha pakkumine tasuta.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. March 2009, 16:59
Otsi:

Ava täpsem otsing