Vare: mõistust Eestis üleliia pole

20. märts 2009, 12:40

Eestis pole ühtegi valdkonda, kus oleks
piisavalt nutikaid ja tarku inimesi, ütles Äripäevale majandusekspert Raivo
Vare.

„Mina ei tea küll Eestis ühtegi valdkonda, kuhu neid vaja ei oleks,“ vastas Vare naerdes küsimusele, millisesse valdkonda oleks tarku inimesi Eestis enim vaja. „Ma ei arva, et Eestis oleks midagi üleliia, mõistust Eestis üleliia ei ole,“ rõhutas Vare.

Eestlased ja ka muudest riikidest pärit nutikad tuleksid Vare sõnul Eestisse kolme kõikidele rakendatava tingimuse korral. „Esiteks peab olema väljakutse nutikusele. See, mida pakutakse, peab olema piisav,“ selgitas Vare. „Teiseks peavad olema normaalsed tingimused ehk vaesuse tunnistusest ei saa nutika puhul rääkidagi,“ viitas ekspert Eestisse naasja palganumbrile.

Kolmandaks peavad tema sõnul olema selged mängureeglid. „Väga tihti saab see viimane osutamisel komistuskiviks, pakutavast vaesustunnistusest või meie väikeses konnatiigis välja kujunenud reeglitest tulenevalt,“ rääkis Vare. Ta rõhutas, et inimesi, kes on maailmas läbi löönud, häirivad väikeses riigis välja kujunenud mängureeglid väga. „Kui nad ka tulevad ja alguses reeglitest aru ei saa, siis mõne aja pärast nad lahkuvad ja seda vihasemalt ning ei tule enam kunagi tagasi,“ viitas ekspert tagajärgedele.

Ta juhtis tähelepanu ka sellele, et Eestis on tuntav probleem andekusse suhtumisega. „Andekaid ei sallita,“ lisas ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. March 2009, 14:21
Otsi:

Ava täpsem otsing