Pihl: Ansipil ei ole mingeid ärihuvisid

23. märts 2009, 20:16

Siseminister Jüri Pihl ütles riigikogus
arupärimisele vastates, et "õiguskaitseorganite andmetel ei ole Andrus Ansipil
osalust AS-is Emajõe Ärikeskus".

"Korduvalt on süüdistatud, et siseministril või kellelgi teisel on liialt mingeid kahtlusi. Ma tahaks öelda, et meil praegu siin puuduvad kahtlused. Kui teil on mingid kahtlused, andke teada! Kui on kuriteo tunnused, alustatakse menetlust. Igasuguse juhtumi kohta – kui on mingisuguseid jälituslikke asju vaja teha, on meil olemas Riigikogu vastav komisjon, mis kontrollib, nii kaitsepolitsei kui ka muud jälitustegevust, kus saab selle üle aru pärida, kas siin on mingi koalitsiooni vandenõu kellegi kaitseks või mitte. Minul igal juhul puuduvad vähemadki andmed, et Andrus Ansipil oleks mingisugune osalus selles eelpoolnimetatud ärikeskuses, olgu ta varjatud või mingil muul kujul," rääkis Pihl.

Keskerakondlane Helle Kalda soovis siiski teada, kas ehk mõni Ansipi sugulane või hõimalne töötab Emajõe Ärikeskuses või omab selle osalust.

Pihl ei pidanud siiski Ansipi pereelus tuhnimist vajalikuks.

"Ma ei oska sellele nii täpselt vastata. Ei ole põhjust siseministril ka kontrollida ja minna kogu suguvõsa ja veel nendega seotud inimeste eraellu ja hakata vaatama, millega nad siis tegelevad ja nii edasi, see on keelatud, seda nimetatakse politseiriigiks, eks ole, kui me hakkame nii laiaks minema. Ma tahan teile kinnitada, et ma ikkagi politseiriiki ei tahaks siin esindada ja rohkem, nagu ütelda, sel teemal huvi laiendada, olgu see Tartu, Tallinn või Pärnu," vastas siseminister Kalda kiuslikule küsimusele.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. March 2009, 20:36
Otsi:

Ava täpsem otsing