Suurärimees Tiit Vähi ei anna kuursaali tagasi

24. märts 2009, 20:46

Narva-Jõesuu kuursaali omanikfirma Navesco,
mida omanik on ekspeaminister Tiit Vähi, teatas linnale, et kavatseb
selle ajaloolise objekti hiljemalt 2013. aastaks taastada, kirjutab
Põhjarannik.

Kuuldused poollagunenud hoone võimalikust müügist ei vastavat aga tõele.

OÜ Navesco ostis kuursaali linnalt kahe miljoni krooni eest ning on alates 2006. aastast kuursaali ainuomanik.

Praegu ei ole kohalikud võimud rahul, et OÜ Navesco on jätnud täitmata kohustuse investeerida linnale olulisse hoonesse viie aasta jooksul 50 miljonit krooni: 2007. aastal kümme ja 2008. aastal 19 miljonit. Sellest pole peaaegu mitte midagi tehtud.

Tänavu veebruaris teatas Narva-Jõesuu linnapea, et nende kannatus on katkenud ning linn on kõigeks valmis - ka lepingu katkestama ja kuursaali tagasi ostma. Sellest kirjutas linnapea ka kirjas, millele OÜ Navesco vastas, et ettevõte loodab, et 2013. aastal saab Narva-Jõesuust ikkagi Eesti suvepealinn ning kuurortlinna pärliks kujuneb just nimelt kuursaal. Firma pole loobunud kavatsusest hoone juba lähitulevikus renoveerida.

Kirjas viidatakse ka suhetes omavalitsusega tekkinud komistuskivile, milleks on kuursaali territooriumi detailplaneeringu rahastamise küsimus. Detailplaneeringut on vaja selleks, et saaks viletsas seisus kuursaali renoveerida. Navesco eskiisprojekti kohaselt saab hoone laienduse ning hakkab endast kujutama Narva-Jõesuu ajaloolises keskuses paiknevat hoonete kompleksi. Esi- ja tagafassaadid säilivad ajalooliselt tõepärasena, kahe peakorpuse vahele tuleb aga tänapäevane arhitektuurilahendus.

OÜ Navesco kinnitas seadusele viidates, et ajaloolise objekti detailplaneeringu peab tegema linnavalitsus. Linnapea Andres Noormägi täpsustas, et linn küll osaleb planeerimises, kuid ettevõtjad peavad endale kuuluva omandi arendamist ise rahastama.

Navesco tegevust kontrollib teise firma kaudu Eesti endine peaminister ning Sillamäe sadama ehitaja Tiit Vähi. Vestluses Põhjarannikuga ütles Vähi, et peab Narva-Jõesuu kuursaali taastamise projekti heategevuseks ega kavatse sellest loobuda.

"Kui Noormägil on teine toetaja, kes investeerib kohe suurema rahasumma, siis olen nõus rääkima, kuid ma ei usu, et praeguses olukorras tal see oleks," lausus ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. March 2009, 20:46
Otsi:

Ava täpsem otsing