Pühapäev 26. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

BÖRS: Lõpuspurt viskas USA indeksid plussi

25. märts 2009, 15:49

Enamuse päevast plusspoolel seilanud USA
aktsiaturud vedas kaks tundi enne turu sulgemist miinusesse nõrka huvi
äratanud valitsuse võlakirjade oksjon. Ent ometi said indeksid ehmatusest üle ja
lõpetasid börsipäeva kiire lõpuspurdi järel tublis plussis.

Päeva alguses tõstis investorite meeleolu tööstustoodangu nõudluse kasv veebruaris. Veidi hiljem avaldatud uute kodude müüginumbrid sisendasid investoritesse samuti optimismi.

Ökonomistid prognoosisid suurte tarbeesemete nagu autod, majapidamistehnika ja mööbel nõudluse vähenemist. Valitsus teatas aga täna, et tellimused nimetatud kaupade järele hoopis kerkisid 3,4%. Turg ootas 2%-list kahanemist.

Kui turg eeldas eelmisel kuul 300000 uue eluaseme müügitehingut, siis tegelik number küündis 37000 võrra kõrgemale. See tähendab aga jaanuariga võrreldes 4,7%-list edenemist.

Päeva lõpu poole esile kerkinud pessimismi põhjustajaks võib aga lugeda võlakirjade oksjonil ilmnenud oodatust kõrgemad viie aastase lunastamistähtajaga võlakirjade intressimäärad (yield), mis tähendab, et investorid hindavad nimetatud võlakirju riskantsemaks kui turg ootas ja ei taha seetõttu kõrgemat hinda maksta. See omakorda seab kahtluse alla keskpanga intressimäärade langetamisaktsiooni edukuse.

Laiapõhjaline Standard Poor´s 500 indeks sulgus 0,95% kõrgemal eilsest sulgemistasemest, olles päevasiseselt käinud ära ka üle kaheprotsendilises plussis. Tehnoloogiaaktsiate liikumist peegeldav Nasdaq maandus aga viimaks 0,82% jagu eelmisest päevast ülevalpool.

Viimastel päevadel kiiret tõusu näidanud finantsaktsiatest andis Citigroup pea nelja protsendi jagu tagasi, Bank of America jätkas aga tuldud teed ja kosus pea 7%.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. March 2009, 22:12
Otsi:

Ava täpsem otsing