Reede 24. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Grand Rose Spa aktsiad Arakase ja Miili firma kontol

25. märts 2009, 16:19

Saaremaa spaa-ärimehele Andres Tiigile
kuuluvate firmade Grand Rose Spa ja Jurmala Spa operaatorfirma Alvarelli Invest
aktsiad liikusid kuu aja eest kinnisvaraärimeeste Arti Arakase ja Olavi Miili
ühise firma Ironclad kontole. Tiigi sõnul ei ole tegemist ostu-müügitehinguga,
vaid teatud kokkuleppega.

„See vastab tõele, aga ega ma rohkem kommenteerida ei taha,“ vastas Arakas napisõnaliselt küsimusele, miks ostis Arakas oma ettevõtte Greatway kaudu Grand Rose Spa ja Alvarelli Investi aktsiad. Teine oma ettevõtte kaudu aktsiaid omandanud isik, Olav Miil, ei olnud paaril viimasel päeval Äripäevale kättesaadav.

Vastuseks küsimustele, millest ajendatuna Tiik oma ettevõtete aktsiaid liigutas, kas Tiigil oli hädasti raha vaja või mis muud võis selle taga olla, kinnitas Tiik, et aktsiate ostu-müügitehingut ei ole toimunud.

Kui midagi ei ole ostetud, midagi ei ole müüdud, siis millega on tegemist? „Ütleme niimoodi, et äriühingud teevad igasugu kokkuleppeid. Ma ütlen veelkord, et see tehing ei ole olemuselt ostu- ega müügileping. Samade kompanjonidega oleme teispool Eesti piire midagi arendamas, midagi tegemas. Sellepärast me selle täna niimoodi vormistasime, et ühiselt teha midagi teispool piiri. Selle asja eeldus on, et peale arendustegevuse lõppu pöörame need tehingud, mis on tehtud, tagasi,“ selgitas Tiik pikemalt.

Kas nii Grand Rose Spa kui ka Alvarelli Investi aktsiad liiguvad Tiigi kontole tagasi? „Täpselt nii,“ kinnitas ärimees. „Mis puudutab Grand Rose´i juhtimist ja tänast tegevust, siis sellega ma tegelen igapäevaselt edasi. Meil ei ole täna huvi valgustada, mida kusagil mujal riigis teeme. Me tahame rahulikult tööd teha.“

Oma Saar kirjutas 3. veebruaril, et Tiik ehitab Lätis vabaajakeskust, mis peaks valmima sel aastal. „Selle aasta septembris peaks Andres Tiigi Lätis registreeritud SIA Waterland rajama Smiltene linna senisele turuplatsile polüfunktsionaalse puhkekeskuse koos basseiniga. Tegemist on moodsa vee- ja ostukeskusega, mille juurde tuleb suur parkla. Veekeskusse planeeritakse basseini, mullivanne, lastebasseini koos liutoruga, aeroobika- ja jõusaali,“ kirjutas Oma Saar. Tiik kinnitas Oma Saarele keskuse ehitamist, kuid ei soovinud sellest pikemalt rääkida.

Kas mujal riigis koos kompanjonidega nn millegi tegemine, arendamine tähendab Lätis vabaajakeskuse ehitamist? „Ei kommenteeriks,“ ütles Tiik vaid.

Juhul kui projekt ei õnnestu, mis siis saab? „Te tahate panna sõnu suhu. Meil on kindlad kokkulepped ja kindlad tegevused. Me oleme omavahel kokku leppinud, et me rohkem täna kommenteerida ei taha,“ ärritus Tiik küsimuse peale.

Äriregistri andmetel on Andres Tiik Grand Rose Spa juhatuse liige kuni 2. oktoobrini käesoleval aastal. Samuti on sama ajani juhatuse liige Ingrid Veigel. Küll on ilma ajata juhatuse liikmena registris nimetatud Kerli Kase. „See, mis seal on, ei puuduta muid ärilisi kokkuleppeid. Kuidas see seal fikseeritud on, ei puuta üldse asja,“ rõhutas Tiik.

Edasise küsimuse peale, kas tegemist on laenutehinguga või käendusega, kinnitas Tiik, et see ei ole laenutehing ega ka isiklik käendus.

„Me oleme omavahel kokku leppinud ja igal kokkuleppel on mitu osapoolt. Kui me ühiselt midagi teeme ning oleme teinud kokkuleppe, et enne kui ei ole midagi valmis, ka turule mingi uudisega ei tule. Seepärast pean selle informatsiooniga täna piirduma,“ kordas Tiik veelkord juba enam ärritunult.

Küsimusele, kuidas Grand Rose Spal läheb, vastas spaa-ärimees, et tööd peab rohkem tegema. „Me teeme igapäevast tööd,“ ütles Tiik lühidalt, miks siis ei tehta rohkem tööd.

Andres Tiigi kunagine äripartner, Viimsi Spa juhatuse esimees Peeter Kukk ei usu, et Tiigil mingi suur projekt käsil oleks. Kukk teadis, et kogu juhtimine ja otsustamine on Tiigil käest võetud, kuna Tiik ei saa oma tegemistega hakkama ja ei suuda laene teenindada.

Kuke sõnul on laenu andjaks nii DnBNord pank kui ka Olav Miil. Samuti on määratud Kuke sõnul uus juht Grand Rose Spa etteotsa. Äriregistri andmetel sai Kerli Kase juhatuse liikmeks 6. märtsil ja esindab osaühingut üksinda ning kõik teised juhatuse liikmed esindavad osaühingut ainult koos Kerli Kasega. Sama kehtib ka Alvarelli Investi kohta. Äripäeva andmetel on Kerli Kase Cavere Õigusbüroo esindaja. Äripäeval ei õnnestunud Kerli Kaset tabada.

Taust:

*Ironclad OÜ kanti äriregistrisse 13.02.2009.
*Ironclad põhitegevusala on valdusfirmade tegevus.
*Pool ettevõttest kuulub Arti Arakase firmale Greatway OÜ ja teine pool kuulub Olav Miili firmale Taali Grupp OÜ.
*Andres Tiigile kuuluvad ettevõtted Grand Rose Spa ja Alvarelli Invest aktsiad liikusid Ironcladi kontole 19.02.
* Grand Rose Spa tavapõhikirja muudeti 27.02 ja uus põhikiri hakkas kehtima 6.03.

Allikas: Äriregister

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. November 2009, 12:27
Otsi:

Ava täpsem otsing