Parim riskifondijuht teenis arvuti abil terve varanduse

25. märts 2009, 19:50

Aastal, mil enamus investoreid ja
fondijuhte ägasid valusate kaotuste suure koorma all, oli siiski ka neid, kelle
tegevus kasvatas tublisti investorite vara. Riskifondide (hedge fund) eelmise
aasta number-üks-mees oli endine matemaatikaprofessor James H. Simons, kes
kauplemisel kasutab arvuti poolt ettesöödetud strateegiaid.

James H. Simonsi juhitud riskifond nimega Medallion Fund võib uhkeldada 2008. aastal juurde teenitud 2,5 miljardi dollariga, selgub Alpha Magazine´i edetabelist. See tähendab, et Simons saavutas maksueelseks tootluseks 160%. Simons oma strateegiat mõistetavatel põhjustel aga täpselt ei selgita, öeldes vaid, et see baseerub kiirkauplemisel pea kõikvõimalikel turgudel ning arvutiprogrammidel, mille on koostanud rohkem kui sajapealine doktorikraade omavate inimeste armee.

Üle JPMorgani poolt raskustesse sattunud Bear Stearnsi eest välja käidud ühe miljardi dollari suutsid oma fondile juurde teenida neli meest. Kakskümmend viis edukamat kasvatasid fondide vara aga kokku 11,6 miljardit dollarit.

James H. Simonsi järel võttis edetabelis koha sisse John Paulson, kes kinnisvaraturu langusele panustades kasvatas fondi vara kahe miljardi dollari võrra.
Tabeli neljandalt realt leiame aga laialt tuntud nime George Soros, kes oma Soros Fund Managementi fondi teenis juurde 1,1 miljardit dollarit.

Kui eelmisel aastal kasvatasid 25 parimat riskifondijuhti vara keskmiselt 464 miljonit dollarit, siis aasta varem koguni 892 miljoni dollari võrra.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. March 2009, 20:06
Otsi:

Ava täpsem otsing