Pühapäev 19. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Rumeenia sai IMF-lt laenu

25. märts 2009, 11:37

Rumeenia sai 20 miljardi euro suuruse laenu
IMF-lt, Euroopa Liidult ja teistelt laenuandjatelt, vahendas Bloomberg.

Laen on antud eelarve ja jooksevkonto puudujäägi finantseerimiseks, sest majanduse kokku tõmbumise tõttu kahaneb maksutulu.

Bloomberg kirjutas, et tänases avalduses andis IMF teada, et ligi 13 miljardit eurot tuleb IMF-lt, ülejäänud osa tuleb Euroopa Liidult, Maailmapangalt ning Euroopa Rekonstrueerimis- ja Arengupangalt.

"IMF töötajate esindus ja Rumeenia võimud jõudsid täna kokkuleppeni, et IMF juhib majanduslikku programmi," teatas avalduses IMF-i juht Dominique Strauss-Kahn.

Abipaketi eesmärgiks on pehmendada mõjusid, mis kaasnevad järsule erakapitali sissevoolu lõppemisele.

Bloomberg kirjutas, et Balkani rahvad, kellel oli viimasel aastal Euroopa Liidu kõige kiiremini kasvav majandus, sukelduvad retsessiooni ning keskpangal on väike võimalus madalamate intresside kehtestamisel kasvu taaselustada. Rohkem kui 60 miljardit eurot on Ida-Euroopale laenudeks laiali jagatud. Ungari, Ukraina, Valgevene, Läti ja Serbia on palunud abipakette, mis hoiaksid ära riikide maksujõetuks muutumise ja abistaksid pankasid.

Rumeenia soovis sel kuul algatada läbirääkimisi rahvusvaheliste organisatsioonidega, arutlemaks jooksevkonto ja eelarvedefitsiiti finantseerimise üle, mis on kannatada saanud ekspordi aeglustumise pärast.

Keskpanga nõunik Lucian Croitoru ütles eile, et Rumeenia valitsus prognoosib selleks aastaks majanduse kokkutõmbumise enam kui 4 %. Prognoositud kokkutõmbumisel viib see riigieelarve defitsiiti rohkem kui 4,6% SKP-st. Valitsus arvab, et 2009.aastal võib jooksevkonto puudujäägiks olla enam kui 9% SKP-st.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. March 2009, 11:37
Otsi:

Ava täpsem otsing