Väikeinvestor ostaks Tallinkit ja Kaubamaja

Virge Lahe 26. märts 2009, 00:00

"Ostaks, kui oleks raha. Usun, et Tallinna Kaubamaja tõuseb kahe aasta perspektiivis enim," märkis ta. Kuigi Kaubamaja aktsia on kukkunud tipust umbes neli korda, söövad ja joovad inimesed ka majanduslikult kitsamal ajal, põhjendas Kivimägi. "Tööstuskaupade pool nii roosiline pole, aga Selverite kett on väga tugevalt positsioneeritud ja toimiv," lisas ta.

Põnevaim aktsia tundub Kivimäele praegu Tallink. Kuigi veebruari reisijatenumbrid jäid eelmise aastaga samale tasemele, suudab Tallink aasta lõikes eelmise aasta reisijate arvu ületada 10-15%, uskus Kivimägi. Ka Euribori ja kütusehindade langus peaks mõjutama tulemust pea miljardiga positiivses suunas, lisas ta.

Miinuseks pidas maavanem veomahtude langust. "Aga ikkagi on Tallink teine aktsia Tallinna Kaubamaja kõrval, mis kahe aasta perspektiivis enim tõuseb," oli ta kindel. Kivimägi möönis, et tema lemmikaktsiad on vahepeal kõvasti kukkunud, ent ta pole usku neisse kaotanud, seda eriti praeguse hinnataseme juures.

Kuigi Norma tootmise kasvu ega endiste mahtude taastumist pole niipea loota, märkis maavanemast väikeinvestor, et Norma on operatiivselt reageerinud turu muutustele, vähendades kulusid, ennekõike tööjõudu silmas pidades.

"Usun, et kulude kokkuhoid tagab ikkagi suhteliselt korraliku tulemuse aasta kokkuvõttes, kuigi esimese kvartali majandustulemustest numbriliselt midagi head loota pole," püüdis Kivimägi olla optimistlik. "Aga hulk vaba raha on samuti praegu suur väärtus ja võimalus, millega siseneda mõnele muule tegevusalale ja teha seda odavalt," lisas ta.

Kivimägi sõnul on tema jaoks atraktiivne ka Eesti Telekom, mis on üks kõige stabiilsemaid Tallinna börsil noteeritud ettevõtteid. "Ka langus on olnud üks väiksemaid, vaid kahekordne," sõnas ta.

Samas arvas Kivimägi, et aktsiaid osta on veel vara. "Kümme protsenti langust ja 20 protsenti tõusu pole mingi ime ka lähinädalatel," arutles Kivimägi. Kui oleks 300 000 krooni vaba raha, soovitaks ta osta igal kuul 25 000 krooni eest.

LHV analüütiku Henri Adamsi sõnul võiksid need, kes usuvad Eesti majanduse tõsisesse paranemisse tänavu, hakata vaikselt börsile sisenema, kuigi investeerimispank ise veel nii optimistlik pole.

Trigon Capitali fondijuht Heiti Riisberg ütles, et esimese kvartali majandustulemused võivad põhjustada Tallinna börsi mitme aktsia languse uutele põhjadele ja mõnel juhul võib muutuda küsimuseks ka tegevuse jätkumine. Ta lisas, et Tallinna börsi liikumine sõltub eelkõige välisinvestoritest.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:00
Otsi:

Ava täpsem otsing